Forum

networkte office do...

Bildirimler
Hepsini Temizle

networkte office dosyaları sorunu

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

network driver map ettim ve kullanıcılar sorunsuz çalışıyorlardı. fakat son zamanlarda gelen bir şikayet var ama ne olduğunu anlayamadım.

map driever içinde herhangi bir klasör içinde word, excel dosyaları var. bu dosyalar ile çalışırken bazen folderların içinde enteresan dosyalar oluşuyor kendiliğinden ve kalıcı olarak duruyor orda. dosya türünü göremiyorum, sadece isim var ve isim de rakamlardan ibaret. örnek bir dosya ismi: 9B051000

bu dosyaların boyutları ise tam olarak eşleşmese de ilgili folderların içindeki dosyalarla aynı sayılır.

bunların oluşmasını nasıl engelleyebilirim

teşekkürler

Gönderildi : 22/05/2008 17:54

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Bahsettiğiniz klasörde office dosyaları varsa.. 

Office dosyaları açıkken geçici olarak bir dosya oluşur kaydedip kapattığınızda dosya otomatik olarak silinir Dosya bir kişide sürekli açıksa veya dosyalar düzensiz kapatılmışsa silinmez kalır elle silmeyi deneyin..

Gizli dosyaları göster seçeneği aktif değilse bu dosyalar görünmez zaten.

Gönderildi : 22/05/2008 19:16

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, dediğinize katılıyorum, düzensiz kapatmaktan olabilir, ancak gizli dosyaları göster seçeneği disable olduğu halde yine görünüyor

Gönderildi : 22/05/2008 19:31

(@mustafakasikci)
Noble Member

Klasörün içeriğininin ekran görüntüsünü [SS] eklermisiniz ?

Gönderildi : 23/05/2008 12:22

(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Selamlar,

Bu dosyalar sanırım office tmp dosyaları değil, bunların boyutu 1-2  kb oluyor ve gizli dosyalardır. Sanırım sizin kullanıcıların  birinin sisteminde cambazlık var. Tek tek deneme imkanınız var mı? Hangi pc bu işlemleri gerçekleştiriyor diye. Kolay gelsin. 

Gönderildi : 23/05/2008 13:07

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Klasörün içeriğininin ekran görüntüsünü [SS] eklermisiniz ?

görüntüyü ekleyemedim,

Gönderildi : 26/05/2008 14:22

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Bu dosyalar sanırım office tmp dosyaları değil, bunların boyutu 1-2  kb oluyor ve gizli dosyalardır. Sanırım sizin kullanıcıların  birinin sisteminde cambazlık var. Tek tek deneme imkanınız var mı? Hangi pc bu işlemleri gerçekleştiriyor diye. Kolay gelsin. 

selam, file server üzerinde map edilmiş bir driver olduğu için herkeste olabiliyor, enteresan olanı sadece map driver da oluyor, client pc lerde böle bişi yok

Gönderildi : 26/05/2008 14:24

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar,

bu sorunun kaynağını geç de osla çözdüm 🙂 komik olacak ama neyse, şöyle ki; 

benim networkte file server üzerinde map edilmiş driverda bir takım folderlar ve içinde de office dosyaları var. fakat bu dosyaların hepsinde securtiy-permission tanımları yapmıştım. şimdi mesela; user' ın bir tanesinde "deneme.xls" dosyası için sadece read hakkı var, modify hakkı yok. bu adam dosyayı açabiliyor içinde değişiklik yapıyor ama save edeceği zaman modify hakkı olmadığı için uyarı mesajı alıyor ve save edemiyor. bu sıkıntı yaratan dosyalar ise tam bu boktada oluşuyor. server, modify hakkı olmayan userların ilgili dosya üzerinde yaptığı değişikliği orijinal dosya üzerinde kaydetmeye izin vermiyor ve bu userların yaptığı değişiklik de güme gitmesin diye son halini bu dosyalar ile aynı folder altına kaydediyor.

bilginize.

Gönderildi : 08/07/2008 16:26

(@EmreKoleogullari)
Gönderiler: 13
Active Member

Gönderildi : 10/07/2008 18:05

(@mustafakasikci)
Noble Member

Bildirim için teşekkürler.

Çözüldüğüne sevindik. 

Gönderildi : 03/10/2008 00:48