Forum

Acronis Win_XP Imag...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Win_XP Image'a Driver Entegrasyonu (Anlatım Değil. Sorun Var)

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@KeremAvcioglu)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ÇP Ailesi.

Fazla Uzun Giriş Yapmadan Sorunumu Anlatmak İstiyorum.

Win_XP İşletim Sisteminini Kendime Göre Uyarlayıp Kendime Gereken Tüm Programlarını Kurdum.

Ardından C Sürücüsünde "Driver" Dizini Oluşturdum.

Regedit 'den   Device Path Değerine  C:\Driver Dizinini Ekledim. Buraya Kadar Sorun Yok.

Simdi Bu Pc'ye Yeni Donanım Takdığım Zaman. Bana Aşşağıdaki Resimdeki Gibi Bi Uyarı Veriyorki Bu Hoşuma Gitmiyor Bunu Nasıl Engellerim.

Realtek Hight Defination Audio

Bu Pencereye İleri Dediğimde Driver'ı Yüklüyor Otomatik Olarak Burda Sorun Yok Yani.

Aygıt 'ın Hangisi Olduğunuda Tespit Etmiş Dikkat Ederseniz. Realtek Olarak Görüyor.

Benim Sizden Yardım İstediğim Nokta Bu Pencereye İleri Demek İstemiyorum. Bu Pencere Cıkmadan Yüklesin.

Gönderildi : 19/09/2010 20:47

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba ÇP Ailesi.

Fazla Uzun Giriş Yapmadan Sorunumu Anlatmak İstiyorum.

Win_XP İşletim Sisteminini Kendime Göre Uyarlayıp Kendime Gereken Tüm Programlarını Kurdum.

Ardından C Sürücüsünde "Driver" Dizini Oluşturdum.

Regedit 'den   Device Path Değerine  C:\Driver Dizinini Ekledim. Buraya Kadar Sorun Yok.

Simdi Bu Pc'ye Yeni Donanım Takdığım Zaman. Bana Aşşağıdaki Resimdeki Gibi Bi Uyarı Veriyorki Bu Hoşuma Gitmiyor Bunu Nasıl Engellerim.

Realtek Hight Defination Audio

Bu Pencereye İleri Dediğimde Driver'ı Yüklüyor Otomatik Olarak Burda Sorun Yok Yani.

Aygıt 'ın Hangisi Olduğunuda Tespit Etmiş Dikkat Ederseniz. Realtek Olarak Görüyor.

Benim Sizden Yardım İstediğim Nokta Bu Pencereye İleri Demek İstemiyorum. Bu Pencere Cıkmadan Yüklesin.

Merhabalar,

Portalımıza hoşgeldiniz.

http://support.microsoft.com/kb/938596/tr

http://www.autoitscript.com/autoit3/index.shtml

Gönderildi : 19/09/2010 22:17

(@KeremAvcioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Portalımıza hoşgeldiniz.

http://www.autoitscript.com/autoit3/index.shtml

Portalınızın Uzun Zamandır Takipcisiyim. Üye Olma Fırsatını Geçen Ay Yakaladım. Soru Sorma Fırsatımda Bu Gün'e Kısmetmiş.

Yardımınız İçin Teşekkür Ederim. Microsoft 'un Sitesindeki URL yi inceleyeceğim. Yararlı Olacağını Tahmin Ediyorum.

Auto IT  İse Sorunuma Çare Olacağını Sanmıyorum. İlginize Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 19/09/2010 22:51

(@KeremAvcioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Portalımıza hoşgeldiniz.

Windows XP 32-bit sürümleri, sorunu gidermek için aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarına "SuppressNewHWUI" adlı bir DWORD değeri ekleyin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\DeviceInstall\Settings

Bu kayıt defteri ayarını yapılandırmak için şu adımları izleyin:

1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Kayıt defterinde aşağıdaki alt anahtarı bulun ve tıklatın:

3. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gidin ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
  4. SuppressNewHWUI DWORD girdisinin adını yazın ve ENTER tuşuna basın.
  5. SuppressNewHWUI ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
  6. Aşağıdakilerden birini yapın:

• Iletileri bastırmak için  1 Değer verisi kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
    • Iletileri engelleniyor durdurmak için  0 Değer verisi kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'den çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Verdiğiniz Linkdeki Makaleyi Okudum. XP 32 Bit İşletim Sistemimde Sorunu ,Yukarıdaki Satırlarla Çözdüm.

( Değeri 1 Yaparsanız Donanım Penceresi Çıkmıyor. 0 Yaparsanız Default 'daki Gibi Ekrana Her Defasında Donanım Penceresi Geliyor.)

( Ek Olarak Registry'ınızda Yukarıda Belirtilen Yolu Bulamazsanız Elinizle Oluşturun Şahsen Benim Kayıt Defterimde

Device Install Ve Onun Alt Anahtarı Olan Settings Yokdu Bu Anahtarlarıda Elimle Oluşturarak Sorunumu Çözdüm)

Yardımlarınız İçin Tekrar Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 20/09/2010 19:25

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Portalımıza hoşgeldiniz.

Geri bildirim için teşekkürler.

Windows XP 32-bit sürümleri, sorunu gidermek için aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarına "SuppressNewHWUI" adlı bir DWORD değeri ekleyin:

Bu kayıt defteri ayarını yapılandırmak için şu adımları izleyin:

1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Kayıt defterinde aşağıdaki alt anahtarı bulun ve tıklatın:
  3. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gidin ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
  4. SuppressNewHWUI DWORD girdisinin adını yazın ve ENTER tuşuna basın.
  5. SuppressNewHWUI ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
  6. Aşağıdakilerden birini yapın:
    • Iletileri bastırmak için  1 Değer verisi kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
    • Iletileri engelleniyor durdurmak için  0 Değer verisi kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'den çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Verdiğiniz Linkdeki Makaleyi Okudum. XP 32 Bit İşletim Sistemimde Sorunu ,Yukarıdaki Satırlarla Çözdüm.

( Değeri 1 Yaparsanız Donanım Penceresi Çıkmıyor. 0 Yaparsanız Default 'daki Gibi Ekrana Her Defasında Donanım Penceresi Geliyor.)

( Ek Olarak Registry'ınızda Yukarıda Belirtilen Yolu Bulamazsanız Elinizle Oluşturun Şahsen Benim Kayıt Defterimde

Device Install Ve Onun Alt Anahtarı Olan Settings Yokdu Bu Anahtarlarıda Elimle Oluşturarak Sorunumu Çözdüm)

Yardımlarınız İçin Tekrar Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 20/09/2010 22:08

(@RamazanCaliskan)
Gönderiler: 40
Trusted Member

"Regedit 'den   Device Path Değerine  C:\Driver Dizinini Ekledim."

Bu kısmı nasıl yaptığınızı anlatabilirmisiniz. Device Path degeri nerde. Aratınca bulmuyor.

Gönderildi : 03/04/2011 02:50

Paylaş: