Forum

acronis echo server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

acronis echo server ile alınan imajı farklı makinaya alma

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

acronis echo server ile aldığım serverin imajını 'hp ml 350 G5'  faklı donanımlı bir servere atmak istiyorum 'hp ml 350 G4'

yapımda 40 kullanıcı ve ad-dns-dhcp de serverda kurulu felaket senaryosunda gunluk aldığım imajı farklı servere yuklediğimde ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim yada bu işe başlarken neleri yapmalıyım. tecrubelerinizden yararlanmak istiyorum

tesekkurler... 

Gönderildi : 27/07/2010 13:29

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Bu işlemi öncelikli olarak test etmenizde fayda var. Olası sorunda dönebiliyor musunuz ve kadar sürede dönüyorsunuz kontrol etmiş olursunuz.

AD için image önerilmez ama elinizde olmasında fayda var. Sunucuların raid yapılarınında aynı olmasına dikkat edin.

Size tavsiyem ad'ye yedek olarak additional domain controller kurmanızdır. En hızlı ve en güvenli ad yedeği budur.

Servisleride kurar onlarıda hazırda bekletirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/07/2010 13:51

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

peki hocam soylemeyi unuttum gerci serverda birde paket program var bunuda duşunursek bu senaryo olmaz sanırım? peki boyle bir yapıda donanımsal bir sorunda ayağa kaldırabileceğim yedek bir sistem nasıl yapmalıyım. tek server ad-dns-dhcp-paket program 2-3 saatte ayağa kaldırabileceğim yedek sistem ne olmalı ne tavsiye ederisniz bana

tesekkurler...

Gönderildi : 27/07/2010 14:03

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Paket proogramın çalışma mantığı nasıl nasıl yedekleniyor? Danışmanlık aldığınız biryer varsa o konuda onlara bir danışmanızda fayda var.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/07/2010 14:26

(@suleymangunel)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Aldığınız imajı Universal Restore özelliğini kullanarak yeni server üstüne yazın, sonra yeni server'ı kısa bir süreliğine mevcut olanın yerine deneme amaçlı olarak çalıştırın. Universal Restore özelliğini kullanarak ML350 G5 model server üstündeki (Windows 2003 SBS ; DC+DHCP+IIS) sistemi ML110G4 üstüne aktarmış ve sağlıklı bir şekilde çalıştığını görmüştüm, hatta bu tecrübeme ilişkin bir de makale hazırlamıştım. İyi çalışmalar.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2009/01/31/bartpe-ile-at_3101_-kullanimi-bolum-1.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2009/01/31/bartpe-ile-at_3101_-kullanimi-bolum-2.aspx

Gönderildi : 28/07/2010 10:57

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba , öncelikle Acronis True İmage Echo Universal Restore versiyonunu öneriyorum.Bu program ile DC imajını alıp ve sonrasında herhangı bir makinaya VMWare kurup almıs oldugun kalıbı sanala aktarmanızı ve aktardıktan sonra sanaldan bir test etmenızı öneririm , eğer uyarsa sistemın saklamış olduğu driverları yani önceki donanıma ait driverlerı sistemden temizlerseniz problemin kalkacağını düşünüorum ve tekrar vmware acronis ile kalıp alıp yeni almış olduğunuz servera basıp gerekli ayarları yapıp denersen bence senın ıcın daha iyi olacaktır.

Sadece bi öneri.

Gönderildi : 04/08/2010 20:31

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

Sürücüler scsi vs hazırda bekletirseniz farklı donanımlı makinaya restore ederken,sıkıntı oluyor.ben hp den ibm e universal restore ettim çalıştıramamıştım.sürücüler nedeniyle.yani acronis mutlaka test edin sonuçları bizimlede paylaşırsınız. kolay gelsin

Gönderildi : 09/08/2010 02:57

Paylaş: