Forum

dosya sıkıştırma

Bildirimler
Hepsini Temizle

dosya sıkıştırma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@GurkanKoymen)
Gönderiler: 24
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Elimde mp3 adlı bir dizin ve bu dizin içinde yaklaşık 250 gb mp3 var. Bunlar santçı isimlerine göre directory (dizin) lere ayrılmış halde. Örneğn Zeki Müren dizini içerisinde alt dizinlerde Zeki Mürene ait albümleri gösteren alt dizinler ve o dizinlerin içinde de Zeki Müren e ait mp3 ler var.

Bu şekilde çeşitli sanatçılara ait çok sayıda dizin ve alt dizinler var. 

Şimdi ben bu mp3 dizini içerisindeki sanatçılara ait dizinleri sıkıştırmak istiyorum. Win rar ya da winzip farketmez. Örneğin zeki müren dizinini içerisindeki tüm alt dizinlerle birlikte zekimüren.zip, Emel Sayin dizinini emel sayin.zip..... şeklinde. Normalde bunu her bir dizinin üzerine gelip sağ tıklayıp ad to zip seçeneği ile yapabilirim. Ancak dizin sayisi o kadar fazla ki bunu tek seferde yapabilecek bir komut ya da program yok mudur acaba

Saygılar...

Gönderildi : 26/07/2010 13:20

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

winrar için;

dosyaları seçin ve sağ menüden  arşive ekle diyin. daha sonra açılan pencerede dosyaları seçin ve alttaki her dosyayı ayrı arşive yerleştir'i işaretleyin.

Sorunuz düzülecektir.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 26/07/2010 13:30

(@GurkanKoymen)
Gönderiler: 24
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

winrar için;

dosyaları seçin ve sağ menüden  arşive ekle diyin. daha sonra açılan pencerede dosyaları seçin ve alttaki her dosyayı ayrı arşive yerleştir'i işaretleyin.

Sorunuz düzülecektir.

İyi çalışmalar

Evet tam olarak aradığım buydu... Çok teşekkürler.. Beni büyük bir zahmetten kurtardınız, sağolun.

Gönderildi : 26/07/2010 18:28

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Rica ederiz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/07/2010 18:31

Paylaş: