Forum

Symantec Endpoint P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Endpoint Protection Client?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@HakanDiNC)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Symantec Endpoint Protection kullanıyorum. Lokasyon pc, merkez pc ve sunucular olarak client grupları oluşturdum. SEP'in admin konsolunda server client gruplarına geldiğimde tüm sunucuların üzerinde SEP in yüklü olduğunu görüyorum. hepsi problemsiz işini yapıyor görünüyor. Yanlız raporları kontrol ettiğimde bir sunucunun üzerinde SEP client yüklü ama bir türlü virüs definitions almıyor. Admin konsolunda clent yazılımının çalıştığını ama oradada virüs defination almadığını görüyorum. Policy update yaptım yine çözülmüyor. yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 26/05/2010 12:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Windows firewall servisi açık kalmış olabilir mi? Yüklüdür ama rapor döndürürken belki kesiyordur.

Gönderildi : 26/05/2010 16:42

(@HakanDiNC)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Alper bey problem olan client zaten win 2000 server windows firewall mevcut değil. Symantec de yaratılan policyleri görüyor. Policy üzerinde değişiklik yaptıktan sonra policy güncellemesi yaptığımda yeni policy client kendine uygulamakta. Ama bir türlü virüs definitionslarını alamıyor. Aslında bu problem client kaldırıp yükleyince düzeliyor. fakat neden böyle bir sorun oluştuğunu anlamak ve kaldırıp yüklemeden bunu çözmek istiyorum.

Gönderildi : 01/06/2010 13:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Process monitor çalıştırın ve dosyaların nerede kesildiğini görün.

Gönderildi : 01/06/2010 18:09

Paylaş: