Forum

usb password

Bildirimler
Hepsini Temizle

usb password

12 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba;

64 GB lık bir USB miz bulunmakta, resmi bir kurumda çalışan bir çalışanın, ama içindeki veriler gerçekten gizli veriler, bir program vasıtası ile usb password istendi bizden, yani kullanıcı hangi makineye takarsa taksın önce şifre ekranı isteniyor, web de biraz araştırdım 4-4 lük bir program bulamadım maalesef , kullanıcı bizden haber bekliyor sizce hangi program alınmalı. Veya başka ne yol önerirsiniz, aklıma EFS geliyor bir tek.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/05/2010 04:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu usb-secure-sw programını deneyebilirsiniz.Datalarınız büyük değil ise sağlam bir şekilde şifreleyerek rar olarak taşıyabilirsiniz.Diskinizin içeriğine göre eğer ntfs ise Efs kullanabilrisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/05/2010 11:27

(@MuratFethiGumus)
Gönderiler: 68
Trusted Member

http://www.truecrypt.org/

Free open-source disk encryption software for Windows 7/Vista/XP,
Mac OS X, and Linux

Gönderildi : 25/05/2010 11:40

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Sayın hocam her seferinde rar lamak sanırım kullanıcıyı yorar,  lisansı bir program ile sonlandıracağız.

Gönderildi : 25/05/2010 16:58

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4309
Co-Helper

StorageCrypt
USB Disk Security
USB Safeguard

Bilinen yazılımlar arkadaşların örnekleriyle beraber. Bu alanda kullanılabilecek yazılım çok fazla ama sihhati ile ilgili sıkıntılar oluşabiliyor. Böyle tecrübelerim oldu şifrelediğiniz datayı'da yedeklemiş olmak en ideali. Bu şifre toollarıyla dataların bozulma riskini taşıyorsunuz. Bence meşakkatiyle beraber dosya sistemi ve Rar kullanılması en stabil yol. 14 hane ve üzeri şifre kullanarak aes algoritmasıyla güvenle datalar taşınabilir. Rar bozulma riskide var tabiki ama bana diğer yöntemlerden sanki daha stabilmiş gibi geliyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/05/2010 20:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Verbatimde şifreli usb bellkeler bulunmakta. Kullanıcıları periyodik olarak uyaran ve şifre bilgileri soran cihaz, 10 kere hatalı giriş yapıldığında sürücüyü kilit altına alıyor. Konu hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/05/2010 00:57

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Verbatim şifreli USB bellek bilgisi çok güzel oldu, teşekkürler.

Gönderildi : 28/05/2010 03:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Rica ederim. Umarım işinize yarar.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 29/05/2010 19:44

(@EmrahGULER)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Aynı şekilde Toshiba U3 flash belleklerde çok kolay ve güvenli şifreleme yapıyor.Bilginize  

Gönderildi : 13/06/2010 21:11

(@ibrahim.arslan)
Gönderiler: 30
Eminent Member

şimdi şaşırdım arkadasların aklına bitlocker secenegi neden gelmemiş??

Gönderildi : 06/10/2010 02:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bitlocker ile şifrelenince farklı işletim sisteminde mesela xp üzerinde belleğe erişim imkanı olmayacak.Burada istenen bir program olsun ben şifre vereyim ama şifreyi girdiğim her yerde açılsın noktasındaydı.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/10/2010 02:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ironkey ürünlerine bakabilirsniiz.

Güvenlik için üretilmiş ürünlerdir.

Vertabim son kullanıcı için üretildiğinden daha fazla açığı bulunabilir.

Gönderildi : 08/10/2010 15:35

Paylaş: