Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

UltraVNC

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
3,047 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Uzak erişim için UltraVNC kullanıyorum. View Only modda değil iken de çoğu zaman mouse ve klavye işlevsiz kalıyor. Sanki view only moddaymışum gibi hiç bir işlem yapmıyor.

Neden olabilir?

Gönderildi : 10/04/2010 12:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Burada bir kaç soru sormak gerekiyor, remote olarak support ettiğiniz tüm makinelerde aynı şekilde mi durum? Yoksa bağlandığınız tek makine için mi bu geçerli? Eğer ilk sorduğumsa, configuration hatası sizin tarafta, ikinci ise o tek makinedeki konf. olabilir, klavye ve mouse hareketsiz iken, internet bağlantınızı kontrol edin, belki o esnada internet bağlantınız kesiliyor ve siz diğer ekranda olduğunuz için gözünüzden bu ayrıntıyı kaçırıyor olabilirsiniz bu gayet olağan bir durum. Ayrıca basit conf ayarları için şu linki inceleyebilirsiniz : http://www.uvnc.com/install/viewerconfig.html  . Hiç kullanmadığım için detaya giremem, fakat event viewera bir log yazıyor veya kendi kurulum klasörü içerisinde log klasörü olabilir buraya bakabilirsiniz. Her durumda sorun çözülmüyorsa installation tekrarı gerekebilir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/04/2010 23:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Detaylı cevap için teşekkürler.

Local de ki herhangi bir pc ye bağlandığımda durum aynı. İnternet üzerinden dışarıda bir makinaya bağlanmıyorum.

Bazen sorunsuz çalışyıyor. Bazende dediğim gibi klavye ve mouse hareketsiz kalıyor. Acaip bi durum.

Ultravnc dışında başka bir yazılım varmı bu tarz? Radmin dışında. Free olursa iyi olur 🙂

Burada bir kaç soru sormak gerekiyor, remote olarak support ettiğiniz tüm makinelerde aynı şekilde mi durum? Yoksa bağlandığınız tek makine için mi bu geçerli? Eğer ilk sorduğumsa, configuration hatası sizin tarafta, ikinci ise o tek makinedeki konf. olabilir, klavye ve mouse hareketsiz iken, internet bağlantınızı kontrol edin, belki o esnada internet bağlantınız kesiliyor ve siz diğer ekranda olduğunuz için gözünüzden bu ayrıntıyı kaçırıyor olabilirsiniz bu gayet olağan bir durum. Ayrıca basit conf ayarları için şu linki inceleyebilirsiniz : http://www.uvnc.com/install/viewerconfig.html  . Hiç kullanmadığım için detaya giremem, fakat event viewera bir log yazıyor veya kendi kurulum klasörü içerisinde log klasörü olabilir buraya bakabilirsiniz. Her durumda sorun çözülmüyorsa installation tekrarı gerekebilir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/04/2010 01:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Tight vncde deneyebilirsiniz .

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/04/2010 01:35

(@cozumpark)

Ben de aynı programı öneririm, ayrıca Teamviewer da idealdir.

Gönderildi : 11/04/2010 01:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Teamviewer ya da radmin önerilebilir. Ayrıca remote assistance kullanabilirsiniz. İşletim sistemiyle beraber gelen free bir üründür [:)]

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_xp/archive/2010/01/17/remote-assistance-uzaktan-yard-m.aspx  makaleyi incelyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/04/2010 03:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Üçüde işime yaramıyor 🙂

Radmin zaten free değil. Ordan kaybediyor. Aslında çok başarılı. !

Teamviewer işimize yaramıyor.

Remote assistance de tam olarak istediğimizi vermiyor.

UltraVNC güzeldi. Ama işte yukarıda bahsettiğim sorunu yapıyor. Halada devam ediyor.

Teamviewer ya da radmin önerilebilir. Ayrıca remote assistance kullanabilirsiniz. İşletim sistemiyle beraber gelen free bir üründür [:)]

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_xp/archive/2010/01/17/remote-assistance-uzaktan-yard-m.aspx  makaleyi incelyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/04/2010 11:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu yazılım UltraVNC nin bire bir aynısı. Tamamen aynı mantıkta çalışıyor. Sadece adı farklı 🙂

Sonuç olarak bu yazılımıda denedim onda da durum aynı. Klavye ve mouse çoğu zaman haretketsiz kalıyor.

Tight vncde deneyebilirsiniz .

Gönderildi : 13/04/2010 11:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Hepsi işe yaramıyor diyorsunuz ama o programları forumda bir çok arkadaşımız sorunzusz kullanıyor.En son olarak dame ware öneririrm bankalar dahil bir çok kurum bu yazılımı kullanıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/04/2010 11:58

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Show My pc Öneririm  gayet  saglıklı  düşmeden  çalısıyor..

http://showmypc.com/

Gönderildi : 14/04/2010 13:05

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Klavye Mouse larınız USB mi PS/2 mi? Farklı kl ve mouse ile denediniz mi?

Gönderildi : 14/04/2010 13:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

USB ikiside.
Farklı denemedim. Bak bu hiç aklıma gelmedi.

Ama işin ilginç tarafı bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. USB PS2 olayından olsa hiç çalışmaz dimi?

Klavye Mouse larınız USB mi PS/2 mi? Farklı kl ve mouse ile denediniz mi?
md

Gönderildi : 14/04/2010 18:11

(@cozumpark)

Selam, ben sorunun networkte olduğunda hala şüphedeyim. Normal şartlarda bu tür bir şey olmaz. Programlarda bu tür bir şey varsa, installation tekrarı gerekir.

Gönderildi : 15/04/2010 03:32

Paylaş: