Forum

EXpurgate Quarantin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EXpurgate Quarantine Diges

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
682 Görüntüleme
(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye
Konu başlatıcı

Arkadaslar bu program hakkında bilgisi olan varmı aramızda. Spam mail kontrolu yapıyormuş.

Nedir ne degildir bilgi edinebilirmiyim acaba? Yönetim kolaymı, Gereksinimleri vs...

Tesekkurler.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2010 18:14

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

gördüğüm üzere gartner,idc,sullivan gibi derecelendirme ve performans testi yapan kurumlarda hiç bir başarısı görünmemektedir.bu tarz yazılımlar içerisinde mcafee,symantec,gfi gibi isim yapmış ürünleri tercih edebilirsiniz.bunun yanı sıra benim önerim bu işi kutu çözümler ile yapmanız.sebebi servera kuracağınız bu yazılımlar serverdan kaynak tüketecektir.bunun yanı sıra alacağınız bir spam saldırısı ile mail server hizmet veremez hale gelecektir.bu da size veri kaybı olarak yansıyacaktır.bu tarz işleri gatewayde durucak bir kutu çözümle engellemeniz sizin için en sağlıklısıdır.
size önerim ;
fortinet fortimail kutu çözümü bilgi için link : http://www.f1bilgisayar.com/content/fortimail  
watchguard xcs serisi mail güvenlik çözümü http://www.watchguard.com/products/xcs-main.asp?t=main  
mcafee scm kutu ürünü http://www.f1bilgisayar.com/content/mcafee-scm-3000-3100-3300  

selamlar

Gönderildi : 14/04/2010 01:32

(@recepyuksel)
Üye
Konu başlatıcı

Savaş bey bilgi ve ilginiz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 14/04/2010 02:09

(@tekeoglu)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhabalar,

Bende Savaş Bey in yorumuna katılıyorum. Watchguard ın MAIL security konusunda çok başarılı ürünleri var.
Çok çeşitli tecrübelerim oldu. Ürünlerin DEMO sunu ile incelemek isterseniz yardımcı olurum.

Ürün hakkında bilgi için ;

http://www.netera.com.tr/watchguard/watchguard-xcs

Mürsel

www.netera.com.tr

Gönderildi : 14/04/2010 12:24

(@recepyuksel)
Üye
Konu başlatıcı

Mursel bey,

Çok teşekkür ederim ilginize. Biz şuanda symantec bright mail kullanıyoruz ön tarafta. Yazılımdan donanımsal bir cihaza geçmemizi symantec'de zorluyor ve öneriyor bizde istiyoruz açıkcası.

Expurgate'i önerirlerken ekran görüntüsü gönderdiler, bu görüntüde kullanıcıya arada bir mail atıp spam olarak algıladıgı mailleri kendisine gösteriyor ve eger kullanıcı isterse mailin spam'dan serbest bırakılıp gecmesini saglayabiliyor galiba, birde bunu kullanan firmadaki bir arkadasımla görüştüm dün, onunda yorumları çok iyi degil program hakkında, kullanıcılar kendi spam block listlerini veya white listelerini oluşturabiliyorlarmış fakat çok düzgün çalışmıyormuş.

Şuanda demo ürün yerine bana önerdiginiz ürünlerin detaylı tanıtım dosyasını gönderebilirseniz ön değerlendirme aşamasında yeterli olacaktır bize şimdilik. Yönetim tarafından uygun bulup demo ürün istenirse size başvururum yine. (tabiki symantec'ten vazgecebilirsek.)

[email protected] adresime gönderebilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 14/04/2010 18:26

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

bu özellik karantina yönetiminde vardır.wg veya fm de karantina mesajı istenildiği takdirde kullanıcılara yollanır ve kullanıcı spam olmayan mailleri isterse kendi kutusuna düşürerekte white list oluşturmuş olur.bu özellik düzgün olarak donanımlarda çalışır ve cihazın öğrenme modunda olması gerekir.kısaca symantec 25 port üzerinde tcp reset işlemleri yapamıyor en son hatırladığım kadarı ile burda wg xcs veya fortimail gayet başarılı

bilginize selamlar

Gönderildi : 14/04/2010 21:36

(@recepyuksel)
Üye
Konu başlatıcı

Savas bey,

Sizin ilk yazmış olduğunuz mesajdaki ürünleri inceledim. Kullanıcı bilgilendirme ve yönetime müdahale edebilme özelliklerin var oldugunu gördüm. merak ettigim bu tip özelliklerin biz destek elemanlarına fazladan iş çıkartıp çıkartmadığı. sistem düzgün bir şekilde çalışıyormu yoksa daha çok sorunmu çıkıyor. sizler bu tip özellikleri açmayı kullanıcıya bu işleri yönetme iznini verilmesini öneriyormusunuz? Bu konudaki tecrübelerinizi ve önerilerinizi öğrenmek isterim...

Saygılarımla.

Gönderildi : 15/04/2010 23:44

Paylaş: