Forum

SEP Manager servisi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SEP Manager servisi çalışır halde kalmıyor.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@AliYonca)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows Server Standart 2003 üzerine SEP Manager kurulumu yaptım. Herşeyi buradaki makelede anlatıldığı gibi yaptım.

Kurulum yapılan Server aynı zamanda Terminal Server olarak kullanılıyor. Şuan Terminal Server kısmında bir problem yok.

Benim problemim SEP Manager servisinin çalışır halde kalmaması. Servislerden SEP Manager servisini çalıştırıyorum fakat 10 saniye sonra kapanıyor.

Bu neden olabilir ?

Teşekkürler.

Edit : Event Viewer da aldığım hata iletisi : "The Java Virtual Machine has exited with a code of -1, the service is being stopped."

Gönderildi : 26/01/2010 12:33

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba SEP manager i unistall edip makina üzerindeki java sürümlerini unistall edip java kurulumu yapmadan SEP i yükleyin ayrıca MR durumu nedir yaptığınız kurulumda ?

Gönderildi : 26/01/2010 13:09

(@AliYonca)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba SEP manager i unistall edip makina üzerindeki java sürümlerini unistall edip java kurulumu yapmadan SEP i yükleyin ayrıca MR durumu nedir yaptığınız kurulumda ?

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. 

SEP Manager i başka bir makinaya (Xp Pro x64) kurmaya karar verdim. Çünkü terminal server üzerinde çalışan programlar SEP Manager in bazı portlarını kullanıyor. Bu durumu değiştirmek yerine yeni bir pc alıp sorunu çözmek şuan için daha mantıklı bir çözüm olarak görünüyor.

Bu arada MR nedir bunu anlayamadım. Biraz açabilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 26/01/2010 19:56

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba MR = Maintenance Release . Service pack gibi düşünün yanılmıyorsam şu anda MR5 var en son.

Gönderildi : 27/01/2010 12:41

(@sidra)
Gönderiler: 4
New Member

Merhabalar,

Windows Server Standart 2003 üzerine SEP Manager kurulumu yaptım. Herşeyi buradaki makelede anlatıldığı gibi yaptım.

Kurulum yapılan Server aynı zamanda Terminal Server olarak kullanılıyor. Şuan Terminal Server kısmında bir problem yok.

Benim problemim SEP Manager servisinin çalışır halde kalmaması. Servislerden SEP Manager servisini çalıştırıyorum fakat 10 saniye sonra kapanıyor.

Bu neden olabilir ?

Teşekkürler.

Edit : Event Viewer da aldığım hata iletisi : "The Java Virtual Machine has exited with a code of -1, the service is being stopped."

Merhaba Ali bey,

Probleminizin çözümü için linkte yazılanları yapmanızı tavsiye ederim.

http://www.hidayetaltun.com/symantec/129-symantec-endpoint-protection-manager-servisi-stop.html  

Gönderildi : 28/01/2010 14:33

Paylaş: