Forum

SEP ile ilgili bir ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SEP ile ilgili bir sorunum var

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@muratkara)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam SEP 11.0.4 kullanıyorduk 31-12-2009 dan itibaren güncelleme client lara gitmiyordu bunu sonradan öğrendik symantecin genel bir sorunu olduğunu fakat ben önce lisans sorunu die symantec licensinge girdim ve bize verdikleri numaralarla SEP 11.0.5 i indirdim hemde yazılımı güncellemiş olur die düşündüm çok acele ettim sanırım hiç araştırmadan direk eskisinin  üstüne kurdum kendi herşeyini upgrade eder die düşündüm fakat SEP managerdaki bütün clientlar uçtu hiç biri yönetim konsolda görünmüyor client üzerlerinde SEP 11.0.4 var üstündeki ayarlarla çalışıyorlar ben bu clientlara yenisini gönderdiğimde kullanıcılardaki SEP 11.0.4 ler SEP 11.0.5 oluyor fakat SEP managerda görünmüyorlar ancak eskilerini uninstall edip yenisini gönderirsem yeni SEP managerda görünüyorlar.

Eski clientların managerda görünmesini sağlarım yada eskilerini uzaktan uninstall edebilmemin bi çaresi varmı kullanıcılar hissetmeden

teşekkürler

Gönderildi : 25/01/2010 16:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

SEP konsolundan find unmanaged computers yardımı ile bunları konsole ekleyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/01/2010 01:19

(@muratkara)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam SEP unmanage computerda nasıl konsola ekleyebiliriz . Ben add computer account diyerek ekledim konsolda görünüyo fakat iletişime geçmiyor.

Gönderildi : 26/01/2010 12:16

(@Talat)
Gönderiler: 1
New Member

Umarim bu link, virus tanimlamalarinin guncellenmesi sorununa yardinci olur ama upgrade isleminden sonra yasanana sorunun cozumu ile ilgili su an icin yardimci olamayacagim malesef!

http://service1.symantec.com/SUPPORT/ent-security.nsf/docid/2010010308571348

Tesekkurler

Gönderildi : 03/02/2010 18:13

Paylaş: