Forum

Rapid Share Upload

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rapid Share Upload

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar

Rapidshare ile dosya upload etmek ne kadar güvenli? Dosya upload'dan sonra deleted link veriyor gerçekten kalıcı bir şekilde siliyormu?

upload edilen dosyanın üçüncü kişilerin eline geçmesi riski gerçekten varmıdır?

Selamlar... 

Gönderildi : 13/01/2010 17:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu zor bir soru ama bu privacy policy linki altında her  bilgiyi açıklamış.

Bence yabancı firmaların bir duruşu vardır etik olan hareketleri yaparlar bence.

Zaten sizin oradan upload ettiğiniz dosyanın önem derecesi yüksek ise kendi sisteminizi oluşturup güvenliğini almalısınız.

Rapid üzerinden yoğun olarak paylaşıma açık olan bilgi programlar upload edilir genelde.

Sanırım burayı bir firmanın öenmli bilgilerini,dosyalarını paylaşmak için kullananlar yoktur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 17:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Arkadaşlar

Rapidshare ile dosya upload etmek ne kadar güvenli? Dosya upload'dan sonra deleted link veriyor gerçekten kalıcı bir şekilde siliyormu?

upload edilen dosyanın üçüncü kişilerin eline geçmesi riski gerçekten varmıdır?

Selamlar... 

Tedbiri elden bırakmamak gerekir.

Gönderildi : 14/01/2010 04:16

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Elbetteki var ama upload yapacağın dosyayı WinRar ile sıkıştırıp iyi bir şefre koyarsan ve şifreyi bilemeyen bir kişiye geçmesi halinde bile bir işine yaramaz ve Rapid Share veya Mega Upload vs vs gibi siteler yapılan uploadlar belli bir zaman içerisinde download yapılmazsa sunucudan otomatik olarak silinir eğer Pre. üyeliğin varsa sanırım dosyanı daha uzun tutyorlar sunucularında.

Gönderildi : 14/01/2010 04:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Elbetteki var ama upload yapacağın dosyayı WinRar ile sıkıştırıp iyi bir şefre koyarsan ve şifreyi bilemeyen bir kişiye geçmesi halinde bile bir işine yaramaz ve Rapid Share veya Mega Upload vs vs gibi siteler yapılan uploadlar belli bir zaman içerisinde download yapılmazsa sunucudan otomatik olarak silinir eğer Pre. üyeliğin varsa sanırım dosyanı daha uzun tutyorlar sunucularında.

Önemli dosyaları oradan paylaşmamak yada karşıdaki ikişinin rahat alması için oraya upload etmemek gerekir.Ftp üzerinden daha sağlıklı olur.Microsoftun her işletim sisteminde ftp yapılandırmasında bulunabilirsiniz.3.party veya xp ve sonrası işletim sistemlerinde kendi içinde ftp yapılandırması mevcuttur.Bu arada rar şifrelerini kırmak o kadarda zor değil.Bunun için piyadasa bi çok yazılım mevcut.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/01/2010 11:31

Paylaş: