Forum

Winrar command line...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Winrar command line parameters

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,795 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Winrar komut satırı parametreleri ile kullanıcının pst dosyalarını yedeklemeyi planlamaktayım.

Kısaca; 

rar.exe  "%userprofile%\my documents\pst"  içindeki tüm dosyaları tek tek \\server\NewPstStock\%username%\   dizinine rarlayabilecek şekilde konfigure edilmeli. Bu batch file kullanıcının startup'ına yerleştireceğim.Her girişinde hedef klasöre bakacak var ise tekrardan rarlama yapmayacak.1 kez tüm lokal pstleri hedef klasöre DosyaAdi.rar olarak tek tek rarlaması yeterli.

Konu hakkında yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler
Hmt

Gönderildi : 12/01/2010 13:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Winrarın kendi sayfasındaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

http://www.winrar-tr.com/WinRAR/html/HELPQuickStart.htm

saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/01/2010 13:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

setlocal
set _usrname=Username
set _pcname=ComputerName
set _depola="\\Server\FileLocation\"
set _pc="\\%_pcname%\c$\Documents and Settings\%_usrname%\My Documents\"
set _dest=%_depola%
set _wrpath=C:\Program Files\WinRAR
net use j: %_pc% /user:AdministratorUsername Password
set _source=j:
if NOT EXIST "%_dest%\%_usrname%" md "%_dest%\%_usrname%"
for %%I in (%_source%\*.*) do "%_wrpath%\winrar" A -o- "%_dest%\%_usrname%\%%~nxI.rar" "%%I"
net use j: /del

Bold yazılmış alanlar değiştirilebilir. _pc değişkeninde alınacak datanın yeri verilmiştir.İlgili klasör içindeki dosyaları tek tek  _depola değişkenindeki lokasyona rar formatında sıkıştırır.
Path'ler AD ortamında çalışması için yazılmıştır. Local ortama uyarlanabilir.

Gönderildi : 13/01/2010 19:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Teşekkürler.

Gönderildi : 15/01/2010 03:01

Paylaş: