Forum

notebook'a recovery...

Bildirimler
Hepsini Temizle

notebook'a recovery partition yapma

17 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@kevser)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle  forumun yenisiyim.umarım bana yardımcı olursunuz.benim dell studio 1535 marka laptopum var.ilk geldiğinde recovery si vardı D deydi.fakat ben sildim fdisk felan çektim.şimdide recovery lazım oldu.dell in recoverysini bulamadım.bende bari kendim yapayım dedim.yani c ye tüm windowsumu en son hale getirtip d ye recovery yapmak istiyorum.Yani Laptopumun recoverysini kendim yapmak istiyorum.Nette aylardır aradım maalesef yok bulamadım.denemediğim program kalmadı.sormadığım kişi kalmadı.en son bi arkadaş burayı tavsiye etti.bende heveslendim üye oldum ve ilk konumu açarak soruyorum.lütfen bunu nasıl yaparım.yani D me recoveryimi yedeklemek ve açılışta f11 yada herneyse laptoplarda nasıl oluyorsa formatlayıp cd dvd ile uğraşmadan kendi kursun.bana lazım olacak bu ama lütfen rica ediyorum bunu mutlaka bulmam lazım.son sanşım.bekliyorum acele olursa iyi olur.resimli anlatım felan olursa daha iyi olur.mailime yada buraya bi cevap bekliyorum olumlu yada olumsuz....teşekkür ederim...

Gönderildi : 29/11/2009 01:56

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Portalımıza hoşgeldiniz. Makaleler bölümünden Acronis diye aratırsanız pek çok bilgiye hızlıca erişebilirsiniz.

Gönderildi : 29/11/2009 02:09

(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member

Acronis True Image tam aradığınız işi yapar.

1-İsterseniz tüm sisteminizin image'ini alırsınız ve kenarda bir kaç GB'lık tek bir dosya olarak tutarsınız. Lazım olunca bu dosyadan geri dönersiniz.

2-Sisteminizi yine bu programın oluşturacağı başlangıç CDROM'u ile başlatıp, sisteminizin image'ini Acronis Secure Zone seçeneği ile alırsınız. Bu yöntem size aynı zamanda sistemi kurtarmak istediğinizde F11 ile başlama seçeneğinide verecektir. Acronis Secure Zone image oluşturma esnasında harddsikinizdenbelli bir kısmı otomatik olarak veya sizin göstereceğiniz bir yerden alır ve kilitler. Bu bölüme windows ile ulşamazsınız dolayısıla güvendedir.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/15/acronis-secure-zone-zerine-yedek-alma.aspx

Gönderildi : 29/11/2009 02:13

(@kevser)
Active Member
Konu başlatıcı

ya özür dilerim ama siz beni anlamadınız.cd dvd hiçbişiye gerek kalmayacak şekilde yeni notbooklarda nasıl recovery d d hazırsa lazım olduğunda f 11 felan ypıp kendi düzeltiyorsa açılışta bana o lazım.....dvd cd olmadan.aynen yeni laptop aldığınıda recoverysi nasıl hazırsa.....bana o lazım...

Gönderildi : 29/11/2009 02:58

(@TeomanEfendi)
Noble Member

Kevser kardeş mesajımı okumadınız sanıyorum. Okuyunca istediğinizin orda olduğunu göreceksiniz. F11 ile önceden karşılaştığınız menü DELL'in kendisine aitti. Bu yöntemle farklı bir menü ile karşılaşacaksınız ancak iş aynı. F11 ile sistem başlayacak (cd'ye gerek yok-O sadece ilk kullanım için, sonradan ihtiyacınız olmayacak).

İlla Dell'in menüsünü istiyorum derseniz teknik servise götürüceksiniz.

Gönderildi : 29/11/2009 03:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Diğer arkdaşların da belirttiği üzere, 

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/15/acronis-secure-zone-zerine-yedek-alma.aspx   makaledeki şekilde acronis ile diskinizde bir zone oluşturup bu zone üzerine ilgili imajınızı alırsınız. Bilgisayar her açılışında Alt F11 di sanırım, size tuş kombinasyonunu gösteriri.Bu tuş kombinasyonuna basarsanız recovery kısmına gelirsiniz.Eğer istemezeniz tuş kombinasyonuna basmayacağınızdan işletim sistemi açılacaktır.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 29/11/2009 03:40

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Aşağıdaki linkede gözatabilirsin.

http://www.cozumpark.com/forums/post/12081.aspx

Gönderildi : 30/11/2009 03:35

(@kevser)
Active Member
Konu başlatıcı

acronics i indirdim ama resimdeki gibi çıkmıyor ben çözemedim tam ne yapacağımı anlayamadım valla.ne indircem link gfeln verseniz

Gönderildi : 30/11/2009 21:02

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Aşağıdaki linkten istediğiniz sürümün trial versiyonlarını download edebilirsiniz. 

http://www.acronis.com/enterprise/download/  

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 01/12/2009 03:39

(@TeomanEfendi)
Noble Member

trial version ile bu isi bitiremezsiniz. Kesinlikle full version lazim.

Gönderildi : 01/12/2009 11:08

(@kevser)
Active Member
Konu başlatıcı

full nereden bulcam link verseniz lütfen

Gönderildi : 01/12/2009 23:23

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Değerli arkadaşlar,

Full versiyon için lisanslı olarak ürünü almanız gerekmektedir.

Gönderildi : 02/12/2009 03:40

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

full nereden bulcam link verseniz lütfen

hakan hocamın çok güzel bir lafı var " tabiki parasını vererek ":)

Gönderildi : 02/12/2009 06:27

(@kevser)
Active Member
Konu başlatıcı

ya ben resimli anlatım istemiştim verilen adreste zone denilen şeyin yapıldığı varasayılarak devam etmiş ben zoneyi bilmiom o nasıl yapılacak ayrıntılı bilgi yokmu?

Gönderildi : 04/12/2009 22:53

(@TeomanEfendi)
Noble Member

Zone dediğiniz şeyi açıklyayım. Normalde dataları saklamak için harici bir ortam kullanıyoruz, mesela; Harici harddisk, usb sürücüler, DVD Diskler vs. Acronis sisteminizin kopyasını bu tür yerlerde tutabileceği gibi zaten büyük olan harddiskinizde tamamen izole edilmiş bir yerde oluşturabilir ve sisteminizin kopyasının sıkıştırarak burada tutar. Buna Acronis Secure Zone deniyor ve windows ile bu bölüme ulşamazsınız ve güvendedir. He şimdi güvenli bölgenizde sisteminizin bir kopyası var peki burdan nasıl kurtarma yapılacak?

1-Acronis'te bu bölümü oluşturma işlemleri esnasında Acronis'in sistem başlarken windows devreye girmeden hemen önce F11 ile Acronis kurtarma ortamına geçebilirsiniz. (Acronis recovery için F11'e basın gibi bir menü görrüsnüz, 2-3 saniye durur ve F11 basmaz iseniz windows başlamaya başlar)

2-Acronis başlangıç diski ile bu bölüme ulşaıp kurtarma yaparsınız (F11 geçerli değildir)

Gönderildi : 05/12/2009 00:23

(@kevser)
Active Member
Konu başlatıcı

sorunumda bu zaten zone oluşturma nasıl yapacağım onu anlatın adım adım yada resimli olarak

Gönderildi : 06/12/2009 01:23

(@TeomanEfendi)
Noble Member

Kevser kardeş özelden mesaj gönderdim bir bakıver

Gönderildi : 06/12/2009 01:34

Paylaş: