filezilla bağlantı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

filezilla bağlantı hatası  

Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Filezilla programını server 2008 standarta kuruyorum.Fakat localden bağlanmama rağmen dışarıdan bağlanamıyorum gerekli 21 portunu modemden serverin local ipsine yönlendiriyorum fakat dışarıdan bağlanamdım.Bunun için özel bir ayarmı gerekli yada kullanabileceğim güzel bir program varmı?

windows xp üzerine kurunca sorunsuzca bağlantı kuruyorum. 

Windows server 2008 ftp serveri kullanmak istemiyorum adam gibi çalışmıyor.

Saygılarımla.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 17/09/2009 19:37
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

Merhabalar,

Firewall da ayrıcalık verseniz bile sıkıntı çıkartabiliyor. Firewall'u tamamen kapatıp deneyebilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2009 19:56
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Merhaba,

Rahmi bey firewall konusunu bir makaladen takip ettim gerekli izinler verilmiş durumda.Devre dışı bırakınca çalışıyor.Localdede çalışıyor.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir.Ben genelde winftp yazılımını kulalnırdım.Fakat win server 2008 de çalışmıyor.Bu sorunu aşmam için başka ne yapabilirim.Filezilla dışında başka bir yazılım önerebilirmisiniz.Windows iss üzerindeki ftp yi kulalnmak istemiyorum.Sağlam bir şekilde kulalnıclara hak ve dizin ataması yapılamıyor.

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 17/09/2009 22:07
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Merhaba;

Programı kaldırıp tekrar install ettim.Sorunsuz çalıştı.Tabi firewall ı kapatmadım firezilla ve firezilla appente etki verdim.

Saygılarımla. 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 18/09/2009 18:54
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

Geribildirim için teşekkürler.

Geçenlerde bende free olduğu için bir yere kurdum. exception vermeme rağmen clientlar bağlanırken timeout'a düşüyordu. firewall önemli olmadığı için o makinada tamamen off yapınca düzelmişti.

İyi kurulmamış demek ilkinde 🙂

Geri bildirim için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2009 19:02
Paylaş: