Forum

Symantec Mail Secur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Mail Security 6 for exchange attachment içerik kısıtlaması

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Symantec Mail Security 6 for exchange üzerinde attachmentların içeriğinde dosya uzantısı filtrelemesi yapmaya çalışıyorum ancak ne yaptıysam içeriğe bakmadan geçiyor. Exchange üzerinde e-posta eklerinde word,excel dokümanları hariç ekli dosyalar gönderilmesin istiyorum.

Şu an sadece eklere göre yapıyor. Benim istediğim ise zip,rarlı dosyalara sadece içerisinde word,excel dökümanı varken izin vermek.

Destek var görünüyor ama ekteki ayarları yapmama rağmen içeriğini taramadan geçiriyor.

Bir çok kombinasyon denedim ama bi türlü çalışmadı 🙁

Saygılar

,ekran görüntüsü

Gönderildi : 08/09/2009 00:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

zip içeriği için böyle bir desteği göremedim ama ???

http://www.upenn.edu/computing/virus/docs/sms_mse/50x/smsmse_5.0_implementation_guide.pdf

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/09/2009 20:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan Hocam selamlar,

Ben programı çok fazla tanımıyorum yeni yeni alışmaya çalışıyorum. Mail security yazılımı eposta eklerindeki mp3 vb. dosyaların gönderilmesini engellemek için kullanılıyor. Şu anda zip,rar dosyalar mecburen izinli. tabi zip,rar içersinde de mp3 ler gönderilebiliyor. Bunu engellemesi vardır diye kurcalıyorum. Özelliklerinde görülüyor aslında. Bulduğum pdfler şu anda yanımda değil ama yarın onların linklerini bulabilirsem gönderirim veya bi yere upload ederim.

Menüde attachment contenti görünce olabileceği kanısındayım.  Şu an "messege part to scan" attachment a göre yapılıyor. Buda uzantılarda şunlar varsa engelle şeklinde.  Bende aynı kuralun kopyasının "messege part to scan" bölümünü attachment content yapıyorum ama içeriğe bakmadan geçiriyor.

Bir liste bulmuştum pdf olarak yine işte zip versiyonlarının şu tiplerinin içine bakılabilir gibi desteklediği dosya listesi vardı.Yarın bulmaya çalışayım dokümanları.

Saygılar.

Gönderildi : 11/09/2009 01:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Eklerin içeriği ; zip olabilir , mp3 olabilir pdf olabilir vb .. ama siz zip inde içeriğinden bahsediyorsunuz ki öyle bir özellik pdf te yazmıyor.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/09/2009 11:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan hocam tekrar selam,

Ürünün benim bulduğum pdf dosyasını aşağıdaki linke yükledim. 33. sayfada e-postaları eklere,eklerin içeriğine,konu alanına vb. şeylere göre filtreleyebilirsiniz diyor. Bende bu yüzden uğraşıyorum aslında böyle bir özellik varsa kullanmak için çabalıyorum daha doğrusu.

Birde 420. sayfada  desteklenen arşiv tipleri yer alıyor.

Dosya

http://www.dosya.tc/sms_administration_guide.pdf.html

Teşekkürler

Gönderildi : 11/09/2009 14:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evet öyle diyor ama sıkıştırma içeriği demiyor

Content filtering rules let you
filter messages for attachment names, attachment content, specific words, phrases,
subject lines, and senders

attachment names = eklerin ismi  örneğin video , free , muzik gibi

attachment content; içerik yani audio , video , zip

ama zip içeriği mantığı farklıdır.

Gönderildi : 11/09/2009 16:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

:)) anlaşıldı hocam 🙂 ben attachment content bölümünden attachment açıldıktan sonraki content anlamında yorumlamıştım 🙂 ters bir yorum olmuş.

teşekkürler,

saygılar

Gönderildi : 11/09/2009 16:48

Paylaş: