Symantec Backup Exe...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Backup Exec Kartuş Sorunu  

Cevahirefendioglu
(@cevahirefendioglu)
Üye

Arkadaşlar merhaba,


 


Syamantec backup exec 11.d var. Windows 2003 Ent R2 Sp2 kurulu server H Dl380  Yedekleme ünitesi ise Hp StorageWorkdsUltrium 448


Sıkıntım ise arkadaşlar;  Symantec Backp exec açtığımda Devices içerisine girdiğim Device pools ve Stand-alone Driver de HP 1 die kartuş işareti gelmekte fakat hemen sağ tarafın da ki tab da Media Label bölümünde Kartuş görünmüyor.  Symantec Backup Exec de Device Configuration wizard ile sürücüyü yükledim kaldırdım Hp den sürcüyü indirdim yükledi kaldırdım sadece bir sefer kartuşu gördü sonra yine gitti. Şu an da Symantec Backup exec açtığım da Media Tabın da MEdia Location  da Offline Media da kartuş gözükmekte bir türlü online olarak ayarlayamadım. Bu konuda yarımlarınız elzemdir. Seviyle kalın.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 16/07/2009 17:59
Berkant MUTLU
(@berkantmutlu)
Üye

Merhaba,

Öncelikle ünitenizin sağlamlığını test etmek için aşağıdaki işlemleri uygulayın. Daha sonra sorunun nereden kaynaklandığını anlayabiliriz.

* HP LTT (Library and Tape Tools) yazılımını indirin ve aşağıdaki makaleyi takip ederek ürününüzü test edin / güncelleyin.

http://www.cozumpark.com/blogs/hewlett-packard/archive/2009/01/04/hp-library-and-tape-tools-ile-firmware-upgrade-yapilmasi.aspx

* Symantec ürününün tüm servislerini durdurup ünitenizi nt backup ile kullanmayı deneyin.

İyi çalışmalar.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/07/2009 14:46
Cevahirefendioglu
(@cevahirefendioglu)
Üye

Arkadaşlar merhaba,


 İzinden yeni geldim testleri yapıp geri bildirim yapacağım şimdiden teşkkürler...

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 27/07/2009 19:24
Cevahirefendioglu
(@cevahirefendioglu)
Üye

Arkadaşlar linkte ki Proğramı daha önceden kurmuştum zaten, gerekli upgrate yaptım düzelmedi, Proğramın Symantec backup exec updatelerini yaptım yine düzelmedi sadece bir ara daha önceden Device Manager den kartuşu ve Scsı kartı kaldırım restart ettiğimde kartuşu gördü sonrasında  yine gitti. birdahada gelmedi, HP servisi çağıracağım galiba.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 28/07/2009 17:25
Cevahirefendioglu
(@cevahirefendioglu)
Üye

Arkadaşlar selam,

 

Dün 2003 R2 serveri kaldırıp normal 32 bit Entp. kurdum. Sorunsuz bir şekil de backup proğramı ve yedekleme ünitesi de çalıştı.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 30/07/2009 13:35
Muharrem Turk
(@MuharremTurk)
Üye

Benim hatırladığım, Backup exec'in teyp üniteleri ile haberleşmek için kendi driverları var. Sorun işletim sisteminden ziyade bundan kaynaklanmış olabilir. Teyp ünitesi işletim sistemine tanıtmadan backup exec kurulunca sorun hallolmuş olmalı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/04/2010 14:14
Paylaş: