Forum

Acronis Universal R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Acronis Universal Restore kullanmak

18 Yazılar
13 Üyeler
0 Likes
764 Görüntüleme
(@MahmutTANIR)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Daha önce açmış olduğum şu konuyla ilgili çözüm bulmadığımdan Acronis Universal Restore ile ilgili bir kaç kez deneme yapmama rağmen maalesef aldığım offline full backup'ımı yeni bir donanım üzerine Acronis Universal Restore ile yükleyemedim. Her keresinde sistem boot ederken ya mavi ekran alıyorum yada sistem kendine reset atıyor.

Benim öğrenmek istediğim  Acronis Universal Restore kullanıldığında yeni sistemin tüm driver'larını Acronis'n tanıması için seçim menüsü ekranında hedef göstermek zorunlu mudur? Yoksa hedef göstermesek bile Acronis bu işi Sysprep benzeri şekilde ilk boot'da (driver'ları) silip tekrardan oluşturuyor mu? Bu konudaki mantığı kavrayamadığımdan maalesef hatamın nereden kaynaklı olduğunu çözemiyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla;

Mahmut TANIR

Gönderildi : 26/06/2009 14:23

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Universal Restore işlemini default ayarlarda yaptığınızda sistemin açılası gerekli. Restore işlemini bootable media ilemi yapıyorsunuz?

Gönderildi : 27/06/2009 00:47

(@MahmutTANIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hüseyin Bey merhaba;

Aslına bakarsanız ne kastettiğinizi pek anlayamadım.

Ben offline olarak normal şekilde full bir backup alıyorum. Daha sonra yine offline Recover işlemini gerçekleştiriken Universal Restore seçeneğini işaretleyip herhangi bir driver hedef dizini gostermeden backup'a dönüyorum. İşlem başarıyla tamamlansada ilk boot ekranında sistem kendini reset'liyor.

İnşallah açaıklayıcı olmuştur.

Saygılarımla;

Mahmut TANIR

Gönderildi : 29/06/2009 14:12

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Universal Restore'yi kullan seçeneğini işaretledikten sonra driver göstermek zorunda değilsiniz. Mavi ekran görmenize sebep ramlarinizden kaynaklanabilir. Çok fazla sayıda bilgisayarı kurduğum için bu .eşit hatalarla karşılaştım. Bendeki sebep her seferinde ramlerdi.

Gönderildi : 07/07/2009 13:19

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Ben daha önce acronis universal restore kullandım,driverları başlangıçta veya image atarken göstermek zornda değilsiniz. Daha sonradan siz manuel olarak driverları kurabilirsiniz.

Mavi ekran dediğiniz hatada ise muhakkak hatanın neden kaynaklandığı yazıyordur,Size tavsiyem mavi ekrandaki error kısmını dikkatlice incelenemeniz...

Kolay gelsin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2009 13:35

(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member

Merhabalar;

Daha önce açmış olduğum şu konuyla ilgili çözüm bulmadığımdan Acronis Universal Restore ile ilgili bir kaç kez deneme yapmama rağmen maalesef aldığım offline full backup'ımı yeni bir donanım üzerine Acronis Universal Restore ile yükleyemedim. Her keresinde sistem boot ederken ya mavi ekran alıyorum yada sistem kendine reset atıyor.

Benim öğrenmek istediğim  Acronis Universal Restore kullanıldığında yeni sistemin tüm driver'larını Acronis'n tanıması için seçim menüsü ekranında hedef göstermek zorunlu mudur? Yoksa hedef göstermesek bile Acronis bu işi Sysprep benzeri şekilde ilk boot'da (driver'ları) silip tekrardan oluşturuyor mu? Bu konudaki mantığı kavrayamadığımdan maalesef hatamın nereden kaynaklı olduğunu çözemiyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla;

Mahmut TANIR

Merhabalar,,

Konu ile ilgili şunu soyleyebilirim eğer acronis ile aldığın disk image ını acronis universal patch ile oluşturulmuş bootable cd ile restore etmeye çalışıyorsan ve yeni atıcan sistemde raid yoksa universal restore ile rahatlıkla geri dönüş yapman gerek.Yok eğer yeni attıgın sistemde raid varsa raid  konfigurasyonunu yapıp daha sonradan acronisten driverları gosterdiğin yerden raid driverını gostermen gerek.Yoksa sistem açılmaz ve sürekli reset atar,,Eğer raid yoksa ve sistem reset atıyorsa donanımsal bir problemin yoksa şunu deneyebilirsin universal restore cd ile açtıktan sonra driver gosterilen yerde chipsetinin  driverını goster buda bir cozum olabilir..Ama normalde gostermen gerekmez calısması gerekir:) Ben şahsen ibm 226 serverda kurulu bir exchange image ını p4 2.0 normal bir pc ye atıp çalıştırdım bi 10 gun bozulan diskin yenisinin gelmesi beklendi ondan sonra tekrar ibm server ı ayağa kaldırdık yine restore ederek...

Size mail de attım...

Kolay Gelsin,,

Gönderildi : 15/07/2009 00:39

(@MahmutTANIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Verilen cevaplar ve gösterilen ilgileriniz için hepinize teker teker teşekkür ederim.

Çalışmalarınızda başrılar dileklerimle, iyi günler diliyorum.

Saygılarımla;

Mahmut TANIR

Gönderildi : 21/07/2009 17:00

(@leventutku)
Gönderiler: 3
Active Member

merhabalar konunun ustunden bayağı bır zaman geçmis bende benzer bır sorun yasıyorum pcden aldıgım ımage ı başka bır pcye donnerken sürekli olarak reset atıyor  baska pclerde de denedım ama her seferınde aynı sıkıtıyı yasıyorum bu konuda nerede yanlıs yapıyo olabırım acaba bu işlemin adımlarını bana anlata bılırmısınız acaba

Gönderildi : 10/03/2011 07:02

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Eklemek istediğim bir ayrıntı var ve bir konuda da yardımlarınızı rica ediyorum, Sata disklerde Universal restore da disk sürücülerini yüklemezseniz reset sorunu yaşarsınız..Diski program tanımadığı için restart sorunu yaşanıyor, ;Benim sormak istediğim Aynı modeldeki 2 PC den imaj aldım ve Notebooklara yükleyeceğim...1 tanesi tamam fakat diğer PC deki aldığım imajıfarklı notebooklara yükleme yaptığımda Universal Restore bölümü çıkmıyor..PEk çok şey denedim olmadı...Olmayınca deneme amaçlı imajı başarı ile gerçekleşen .tib dosyasını göstererek Restore yapmaya çalıştım bu sefer Universal Restore penceresi açıldı, İmaj alırken hatalı mı alıyoruz anlayamadım ? İmaj alırken neye dikkat etmeliyiz.?

Gönderildi : 15/02/2012 18:51

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Wallahi Acronis kullanmadım

ben O&O disk image kullanıyorum.

farklı donanıma imaj aktarma işine MIR diyoruz.

bugüne kadar pek sorun yaşamadım.

Sadece bir kaç defa normal işlem görmesine rağmen sistem 7B hatasıyla açılmıyordu.

sorunu inceledim HAL vs. elden geçiyor ama sanırım eski sistemden kalan bir takım sürücülerden dolayı cihaz boot etmiyordu.

nvidia anakartlı sistem intelli sisteme aktaramadım. ters bir zamanda idi devamını getiremedim.

Gerçi aradan 1 seneden fazla zaman geçti ve yeni sürümler  geldi. tekrar denemek lazım.

çözülemez değil ancak zaman meselesi bence

Gönderildi : 15/02/2012 21:08

(@Anonim)

herkese merhaba...

Eski konuyu yeniden hortlatmak istedim,

Acronis Universal Restore Bootable media sını nereden bulabilirim.

Gönderildi : 05/04/2012 04:00

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Acronis kurulu bir sistemden bootable media oluşturma seçeneği ile edinebilirsiniz.

Gönderildi : 06/04/2012 01:45

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

S.A. değerli arkadaşlar bugün universal restıre olayına iyice taktım hakan hocamın makalesinden yararlanarak yolu izledim yalnız universal restore (full) şeklinde aldığım image'ı başka bir pc'de boot dan universal restore (full) seçtiğimde acronis geliyor derken siyah ekranda _ işareti yanıp sönüyor sürekli universal restore (safe) açıyorum ama 

image016

bu şeçenek gelmiyor ve image ı değişik pc ye yinde bastım bu sefer ntldr hatası verdi manuel yükledim bu seferde missing operating system hatası ile karşılaştım acaba (missing operating system) yoksa eski sistemimi özlüyor :))

Gönderildi : 12/04/2012 21:05

(@Anonim)

Yeniden merhaba...

Ağ Üzerindeki bir makinanın imajını nasıl alabilirim arkadaşlar (Universal İmajını)

Gönderildi : 21/04/2012 17:58

(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member

merhaba,

Acronise programının server versiyonunu full kurup oradan acronis consol üzerinden agent kurup full imagesini alabilirsiniz.

Gönderildi : 21/04/2012 19:11

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Yeniden merhaba...

Ağ Üzerindeki bir makinanın imajını nasıl alabilirim arkadaşlar (Universal İmajını)

Universal kısmı restore ederken kullanılabilir , imaj alırken kullanılacak bir opsiyon değildir . 

Gönderildi : 22/04/2012 15:56

(@Anonim)

Benim ağ üzerinde imajını almak istediğim makine bir windows bilgisayarı değil, GNU/GPL lisanslı bir nas server aslında. 1 TB lık HDD üzerinde 3 GB lık alanda yer alan işletim sistemi. (Western Digital MY Book Live) Nas Server ın arayüzü oldukça anlaşılır ve tepki süresi oldukça iyi bir sistem. İşte ben yukarıda bahsettiğim 3 GB lık alandaki işletim sisteminin imajını alıp universal restore ederek PC lere kurmak istiyorum. (Evet FreeNas da var, ama WD MY Book Live gerçekten çok güzel.) Bu NAS Server ın işletim sistemini alabilmeyi çok isterdim doğrusu. İlginize çok teşekkü ederim üstadlar.İyi ki varsınız.

Gönderildi : 23/04/2012 17:51

(@TayfunAkcay)
Gönderiler: 74
Estimable Member

Merhaba Arkadaşlar,

Bende yaklaşık 1 aydır, daha önce hiç sorun çıkarmayan bu acronis ile yeni yeni çıkan sorunları ile uğraşmaktayım. Bu süre içerisinde baya bir forum gezip sorunun neden kaynaklandığını bulmaya çalıştım.

Kimileri "elimde sata driver paketleri var onu programa tanıtıyorum sorun kalmıyor" diyor

Kimileri "kaynak makinenin imajını almadan önce ACHI mode yada ide device standart yap" diyor.

Ben hala işin içinden çıkamadım. 64 bit windows 7 imajını makinelerin yarısına aktaramıyorum neredeyse. 

Gönderildi : 24/11/2012 19:57

Paylaş: