Forum

Windows Vista Syspr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Vista Sysprep uygulama hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
519 Görüntüleme
(@MahmutTANIR)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Başlamadan;

Aşağıda yeralan bilgilere istinaden teknik durum şu şekildedir.

Bahsi geçen sistem Windows Vista Ultimate SP1

Eski diye bahsedilen sistem INTEL 915 Chipset

Yeni diye bahsedilen sistm SIS 915'dir.

Merhabalar,

Donanımdan kaynaklanan bir sorun sebebiyle mevcut hardisk'imde kurulu olan sisteme sysprep /generalize /oobe /shutdown komutunu uyguladım. Bunu yapmamdaki sebep hardiski mi başka chipset'e sahip farklı bir donanıma bağlamak sebebiyledi.

İlk denememde herşey yolunda gitti ve mevcut hardisk'imi yeni bir donanıma sorunsuzca tanıttım. Makinem tamire gidip geldiğinde tekrar aynı işlemi yapıp yeni donanımda takılı olan hardisk'imi tamirden gelen makineme sysprep /generalize /oobe /shutdown aynı komut ile tanıtmayı denediğimde syprep.exe bana Türkçe olarak "Sysprep kullanılarak makine hazırlamaya çalışılırken önemli bir hata oluştu." uyarısını almaktayım.

Uzunca bir araştırma sonucu pozitif bir yanıt bulamadığımı belirtmek istiyorum. Yoğunlaştığım hata mesajı ise  C:\Windows\System32\sysprep\Panther içinde yer alan setuperr.log'da yazan şu iki satırdır.

2009-06-24 21:05:33, Error      [0x0f0073] SYSPRP RunExternalDlls:Not running DLLs; either the machine is in an invalid state or we couldn't update the recorded state, dwRet = 31
2009-06-24 21:05:33, Error      [0x0f00a8] SYSPRP WinMain:Hit failure while processing sysprep cleanup providers; hr = 0x8007001f

Buna istinaden bulduğum en yakın çözüm önerisi ise şudur.

http://support.microsoft.com/kb/947212

Fakat ben burada ne yapmam gerektiğini anlayamadım. Bazı yabancı forumlarda ise bu hatanın Windows'a sadece 3 kez sysprep yapılabiliyor olmasından kaynaklanıyor gibi betimlemeler mevcut.

Sonuç olarak konuyla ilgili önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla;

Mahmut TANIR

Gönderildi : 25/06/2009 00:17

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

OEM ve retail kopyalarda bir takım limitler var. Volume license kopyalarda ise sysprep için limit yok.

Benim tavsiyem universal restore eklentisi ile birlikte acronis kullanmanız. Bu şekilde çok daha başarılı bir taşıma gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 09/07/2009 01:27

Paylaş: