Forum

VMware da Ping Soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware da Ping Sorunu ?

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,621 Görüntüleme
Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba
Birden fazla sanal makina çalıştırdığım da ve ip adreslerini otomatiğe çektiğim de hepsine aynı ip adresi atanıyor.Diğer iki makinayı kapattığım zaman bu sorun çözülüyor.Diğerlerine manuel olarak ip verdiğim de birbirlerine ping atmıyorlar.Neden kaynaklanabilir ? 

Gönderildi : 08/04/2008 09:42

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

İlk olarak DHCP konsolunda dağıtılmış IP lere bak. Dağıtılmış kaç IP adresi var ve DHCP hizmetini kim veriyor?

Sanal sistemlere aynı IP atanması durumu için aklıma ilk gelen, sanal makinelerin durduğu dizini copy/paste yaparak çoğaltmış olman? Böyle olursa SID ve mac ID ler aynı olur, dhcp de hepsine aynı IP'i verir.

Manuel IP verdiğinde ping atamamanın nedeni, sanal sistemler üzerindeki windows güvenlik duvarı olabilir.

Gönderildi : 08/04/2008 12:15

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

DHCP hizmetini modem sağlıyor.Ama VWvare a tek İP veriyor yani kaç tane işletim sistemi kullanırsan kullan tek ip dağıtıyor.wvare içinde DHCP çalışıyor ama onunla alakası yok.Sysprepli 2003 kullanıyorum.Kurs da da yapıyoruz ama orda herhangi bir problem çıkmıyor.Nasıl iş anlamadım ?

Gönderildi : 08/04/2008 18:33

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

oncelikle ping atamaması windows firewall'dan olabilir kontrol edin,sysprepli kursdan aldıgnız imajlar'ın bilgisayar ismi ve diger ayarları aynı olabilir degistirin.vm üzerindeki DHCP devre dısı bırakın.VM'in kurulu oldugu pc  üzerindeki VM ethernet kartlari devre dısı bırakın.sonucu bildrin.

Gönderildi : 08/04/2008 18:45

(@ahmet.altuntas)
Gönderiler: 70
Trusted Member

merhaba newsid gıbı kucuk bır 3 party bır tool ıle wm lerını sid numaralarını ve pc ısımlerını degıstırebılırsınız.

muhtemelen makınelerı clone ıle cogaltmıssınız dır ayrıca guvenlık duvarınıda kapatın

yıne de buna ragmen aynı ıp yı alan makıneler varsa sanal makınelerde bazen boyle sorunlar olabılıyor

benım de basıma geşmıstı daha once kullandıgın sanala makınenın bır ust versıyonunu denemende de fayda var 

kolay gelsın...! 

Gönderildi : 08/04/2008 20:11

Paylaş: