Forum

Acronis uzaktan age...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis uzaktan agent kurmak

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@TunaDemirel)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Acronis echo workstationda kullanıcıların bilgisayarlarına uzaktan image agent'ları kurmak istiyorum. Xp pro olan bilgisayarlarda basit dosya paylaşımını kaldırınca kuruluyor fakat xp home bilgisayarlarda böyle bir seçenek yok. Bu konuda ne yapabilirim. 

Gönderildi : 15/05/2009 12:12

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Daha önce xp home hiç kullanmadım ama basit dosya paylaşımını kaldırmadan bilgisayara yükleme cd'si ile kurulum yapmayı denediniz mi?

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/05/2009 13:30

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Daha önce xp home hiç kullanmadım ama basit dosya paylaşımını kaldırmadan bilgisayara yükleme cd'si ile kurulum yapmayı denediniz mi?

iyi çalışmalar.

Evet denedim. Yükleniyor fakat buseferde management konsoldan bilgisayara bağlanamıyorum. Kullanıcıyla alakalı bir ahata veriyor. Home edition'a bağlanabilen arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum.

Gönderildi : 15/05/2009 14:05

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Sn. Tuna,

Klasik olacak ama Xp Home için hep deriz ev kullanıcı için diye bir daha tekrar etmiş olalım. Hata mesajı olarak ne hatası veriyor bunu da paylaşır mısınız lütfen.

Ayrıca Client üzerinde antivirüs , firewall varsa kapatıp deneyin ve sonuçları bu şekilde paylaşın lütfen.

Gönderildi : 15/05/2009 19:13

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sn. Tuna,

Klasik olacak ama Xp Home için hep deriz ev kullanıcı için diye bir daha tekrar etmiş olalım. Hata mesajı olarak ne hatası veriyor bunu da paylaşır mısınız lütfen.

Ayrıca Client üzerinde antivirüs , firewall varsa kapatıp deneyin ve sonuçları bu şekilde paylaşın lütfen.

Merhaba sorunum ile ilgli olarak çıkan hata meajlarını gönderiyorum. Şöyle ki:

Aronis agent'ı uzaktan yüklemeye çalıştığımda şu hatayı veriyor :

http://www.resimupload.com/ds353222852_RES1.html

Agent'ı cd ile direk bilgisayara yüklediğimde management console'dan bağlanmaya çalıştığımda ise şu hatayı veriyor:

http://www.resimupload.com/ds341935678_RES2.html

Ayrıca client bilgisayar ADMIN$ hesabınıda oluşturmuş durumdayım.

Gönderildi : 20/05/2009 18:58

(@alimxd)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Aynı Hatalrı bende Alıorum Accaba Çözüm bulbılecek varmı

Gönderildi : 20/05/2009 19:03

(@rafets-ayata)
Üye

Buradaki hata çok normal bir hata mesajı. XP HOME işletim sisteminin güvenlik izinleri desteği yok. Siz her ne kadar admin$ oluşturmuş olsanızda paylaşımı klasik paylaşımdır. Network üzerinde Admin$ erişemezmenizde problem olur. Bu yüzden XP Home OS kullanmamanız firmanızın yararınadır. Tekrar ediyorum XP Home ev kullanıcıları için tasarlanmıştır.

Gönderildi : 21/05/2009 00:58

(@alimxd)
Trusted Member

Örneğin Bir Labaratuardaki Ana Bilgisayara Windows Server 2003 Kurarasak xp Olan Diyer Kullanıcılara Acronis Menagement Concole İle Ulaşabilrimiyiz

Gönderildi : 21/05/2009 02:35

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Buradaki hata çok normal bir hata mesajı. XP HOME işletim sisteminin güvenlik izinleri desteği yok. Siz her ne kadar admin$ oluşturmuş olsanızda paylaşımı klasik paylaşımdır. Network üzerinde Admin$ erişemezmenizde problem olur. Bu yüzden XP Home OS kullanmamanız firmanızın yararınadır. Tekrar ediyorum XP Home ev kullanıcıları için tasarlanmıştır.

Sayın Rafet bey, tamam  çok güzel söylüyorsunuz XP home adı üstünde ev kullanıcıları için. Ama zamanında şirketimize alınmış bir sürü xp home notebook ve bilgisayar var (Ucuz olduüu için tercih edilmiş) ve şimdi bunları yeniden lisanslamamız mümkün değil. Malum piyasa şartları. Mevcut durum için bir çözüm yokmudur acaba.

Gönderildi : 21/05/2009 11:05

(@rafets-ayata)
Üye

Sn. Tuna,

Sizi niçin Xp Home kullanıyorsunuz diye yargılamıyorum veya niye değiştirmiyorsunuz diyede yargılamıyorum. Acronis ile ilgili sorduğunuz sorunun net cevabı XP Home ve Vista Home OS desteklememektedir. Bunlarda sadece stand alone olarak kurulum yapabilir ve ancak bu bilgisayarların yanında iken yönetebilirsiniz. Uzaktan yönetim bu OS ile mümkün değildir.

Ayrıca size tavsiyem yöneticilerinizle XP Home konusunu konuşarak parça parçada olsa XP Pro geçiş yapmanız menfaaatinize olacaktır bu da ufak bir tavsiyedir.

Gönderildi : 22/05/2009 00:39

(@rafets-ayata)
Üye

Örneğin Bir Labaratuardaki Ana Bilgisayara Windows Server 2003 Kurarasak xp Olan Diyer Kullanıcılara Acronis Menagement Concole İle Ulaşabilrimiyiz

Sn. Alimxd,

Sorularınız değiştirip değiştirip sormayın, farklı konu başlığında yine buna benzer bir soru sormuşsunuz. Neden mevcut programı öğrenmek gayesinde olmayıpta sürekli aynı soruları farklı noktalardan tutarak sanki farklı bir soruymuş gibi yöneltiyorsunuz anlam vermiş değilim. Sorduğunuz soruların tamamı portal üzerinde zaten mevcut siz okumak istemiyor hatta okuduğunuzu pratikte denemiyor ve aklınıza ne takılırsa bu şekilde soruyorsunuz.

Yaklaşımınızdan anlıyorum ki siz programı öğrenmek yerine aklınıza takılanları sormayı yeğliyorsunuz. Bu şekilde bir adım öteye geçemezsiniz. Lütfen öncelikle bir lab ortamı oluşturup mecvut programları makale ve sorduğunuz soruların cevaplarını baz alarak azda olsa araştırma ve test ile deneyerek uygulamaya yönelmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Saygılar.

Gönderildi : 22/05/2009 00:43

(@alimxd)
Trusted Member

Hocam Ben  Acronis Snap Deployu Lab ortamında Xp home İle kurdum Fakat suan Bir sorun kaldı Ağımdaki pc lere Agent Yüklüorum Fakat consoleden bağlanmak isteyince yukardaki hatalrı alıorum aynısı Server içinde Gecerli

Gönderildi : 22/05/2009 03:17

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok teşekürler Rafet bey. Yardımlarınız gerçekten çok işime yarıyor. Şimdilik xp home olan makinaları direkt makina üzerinden yedek alacağım. Yavaş yavaş da dediğiniz gibi xp pro'ya geçiş yapmaya başlayacağım (en azından ayda 1 lisans alsam yeter). Takıldığım yerlerde başınızı ağrıtmaya özür dileyerek devam edeceğimi bildiririm 🙂

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/05/2009 11:30

(@rafets-ayata)
Üye

Rica ederim Tuna bey. Bilgilerimiz ışığımızda her zaman yardımcı olmaya çalışırız.

Alimxd lütfen sorulara verilen yanıtları okuyunuz!

Gönderildi : 22/05/2009 13:06

Paylaş: