Forum

Acronis incremental...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis incremental ve different backup sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@TunaDemirel)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Acronis backup server üzerinden şirketteki bilgisayarların yedeğini aldırıcam. Fakat şöyle bir problem var. Ben önce full backup alıyorum daha sonra değişenlerini backup alsın istiyorum. Ok. Buraya kadar sorun yok. Ancak her değişeni yedek aldığında yeni bir backup dosyası oluşturuyor. Backup server üzerinden lokasyon tanımlarken incremental limit olarak 1 dedim ama kaç kere yedek çalışırsa okadar yeni backup dosyası atıyor.

Mesela 2GB lık outlook pst dosyam var ve hergün bu dosyanın içeriği değişi ve acronis her yedek aldığında 2gb'lık yeni backup(tib) dosyası oluşturuyor.

Bunu nasıl çözerim. 

Gönderildi : 14/05/2009 17:48

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

iki makeleyide daha önceden incelemiştim. Benim konumla bir ilgisi yok.

Gönderildi : 15/05/2009 11:00

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sn. Tuna,

Full backup aldığınız yer ile değişkenleri aldığınız yedek klasörünüz aynı dizin içerisinde olsun. Full backup görünmeyince different backup yeniden oluşturur.

Gönderildi : 15/05/2009 19:22

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sn. Tuna,

Full backup aldığınız yer ile değişkenleri aldığınız yedek klasörünüz aynı dizin içerisinde olsun. Full backup görünmeyince different backup yeniden oluşturur.

Aynı yere alıyor. Yanlız backup alıdırırken full veya  different diye seçebileceğim bir ekran gelmiyor. Ayrıca birşey daha sormak istiyorum. Bu consolidasyon işlemi ile çözebilirmiyim ben bunu.

Gönderildi : 15/05/2009 21:30

(@alimxd)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Hocam Ben Öğrenciyim Bana Acronis Backup server Kurulumunu Hocam Yıllık ödev Olarak verdi Acaba Acronis Backup serveri Acronisin Hangi ürünüyLe kurarız Lütfen Acronis Backup Server Kurulumu hakkında Bilgi verınız.

Şimdiden Teşekkürler

Not:Pazartesi Ödev Teslim Var Tek Açıgım Backup Server

Gönderildi : 16/05/2009 13:24

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

aşağıdaki linkten acronis ile ilgili dokümanlara ulaşabilirsiniz.

http://www.acronis.eu/enterprise/download/docs

Kolay gelsin.

Gönderildi : 16/05/2009 13:29

(@alimxd)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Hocam İlginiz için Teşşekürler Fakat ben lise 2 ögrencisiyim Bana Açıklayıcı Bi Türkçe anltım Lazım

Gönderildi : 16/05/2009 13:35

Paylaş: