Forum

Acronis backup serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis backup server ağ diski

26 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
817 Görüntüleme
(@TunaDemirel)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Konuyu dist. ile görüşüyorum akşama bilgi verecekler bu duruma göre sizi bilgilendireceğim. Ağ sürücüsü olarak alırsanı backup server özelliğini kullnmış olmazsınız. Bu durumda restore işleminide bu şekilde yapacaksınız. En azından ben bu şekilde biliyorum.

Rafet bey konuyu görüşebildinizmi. Sonuç nedir acaba.

Gönderildi : 13/05/2009 11:48

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Henüz bir cevap alamadım bende beklemedeyim. Konuyu acronis tarafında da araştırdım ama net bir destek yok o yüzden dist. bekliyorum cevap gelir gelmez paylaşacağım.

Gönderildi : 13/05/2009 18:03

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Gelen cevabı aynen naklediyorum :

"Acronis Backup Server üzerine yüklendiği cihaza direk bağlı olan depolama aygıtlarını kullanabilir."

"NAS windows temelli ise üzerine backup server'i kurmak sıkıntı olmayacaksa bu denenebilir. Bazı NASlarda mümkün olabiliyor bu."

"Bunun yanı sıra, bir ihtimal NAS'taki ilgili alanı Backup Server'a bir drive olarak MAP ederseniz, çalışma ihtimali olabilir."

"yani J: K: falan gibi bir sürücü olarak map edin"

Şimdi bende NAS bir ürün olmadığından deneme şansım olmadı elinizde varsa yukarıda bahsi geçen şekilde deneyip geri bildirim yaparsanız bizde bilgelenmiş olalım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 13/05/2009 22:23

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Gelen cevabı aynen naklediyorum :

"Acronis Backup Server üzerine yüklendiği cihaza direk bağlı olan depolama aygıtlarını kullanabilir."

"NAS windows temelli ise üzerine backup server'i kurmak sıkıntı olmayacaksa bu denenebilir. Bazı NASlarda mümkün olabiliyor bu."

"Bunun yanı sıra, bir ihtimal NAS'taki ilgili alanı Backup Server'a bir drive olarak MAP ederseniz, çalışma ihtimali olabilir."

"yani J: K: falan gibi bir sürücü olarak map edin"

Şimdi bende NAS bir ürün olmadığından deneme şansım olmadı elinizde varsa yukarıda bahsi geçen şekilde deneyip geri bildirim yaparsanız bizde bilgelenmiş olalım.

Teşekkürler.

Öncelikle ilginiz için çok teşekürler.

Ağ diskimi map ederek bir sonuç alamıyorum aynı hatayı verdiğini belirtmiştim zaten. Storage aletim NAS sunucusu değil (Basit bir ağ diski Sadece adı NAS  Promise Nas Storage  cihazı incelemek isterseniz. http://www.promise.com/product/product_detail_eng.asp?segment=undefined&product_id=177 )  

Başka birşey daha sormak isterim. Bu cihazın FTP desteği var. İstediğim klasörleri FTP olarak açabiliyorum. Acronis Backup serverda Ftp klasörünü backup yolu olarak nasıl ekleyebilirim. Birde yapılabiliyorsa böyle deneyelim. 

Gönderildi : 14/05/2009 14:05

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhabalar,

Rafet bey'e iletilen cevap her ne kadar yapilabiliyor olarak gozuksede bu pek mumkun olmuyor. Direkt olarak bagli olan aygitlara derken fiziksel olarak bagli olmasini kastediyorlar sanirim ? Ag yolu ile bagli bir nas cihazi backup server uzerinden yonetmek malesef mumkun olmadi. (2 farkli basit nas unitesi ile denedim.) Ayriyetten asagidaki bilgilere ulasabildim.

UserGuide : http://ru1.download.acronis.com/sl/xPfimLxuc(UEFRC0)cu15B(slgS5DLAHcW22J4JJ0VQ/p/pdf/TrueImageEnterpriseServer9.1_ug.en.pdf

3.5.1 Backup locations, their quotas and time limits. Backup server is a networked computer where Acronis Backup Server is installed. A backup location is an automatically managed storage area for backups on a backup server local hard disk.

Support : http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=237603

Acronis True Image wasn't designed to re-direct the archives from Acronis Backup Server to another storage.

Gönderildi : 14/05/2009 16:33

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Rafet bey'e iletilen cevap her ne kadar yapilabiliyor olarak gozuksede bu pek mumkun olmuyor. Direkt olarak bagli olan aygitlara derken fiziksel olarak bagli olmasini kastediyorlar sanirim ? Ag yolu ile bagli bir nas cihazi backup server uzerinden yonetmek malesef mumkun olmadi. (2 farkli basit nas unitesi ile denedim.) Ayriyetten asagidaki bilgilere ulasabildim.

UserGuide : http://ru1.download.acronis.com/sl/xPfimLxuc(UEFRC0)cu15B(slgS5DLAHcW22J4JJ0VQ/p/pdf/TrueImageEnterpriseServer9.1_ug.en.pdf

3.5.1 Backup locations, their quotas and time limits. Backup server is a networked computer where Acronis Backup Server is installed. A backup location is an automatically managed storage area for backups on a backup server local hard disk.

Support : http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=237603

Acronis True Image wasn't designed to re-direct the archives from Acronis Backup Server to another storage.

Yani sonuç olarak böyle birşey mümkün değil. Aslında çok saçma birşey ama acronis yapmamış bunu belki ilerde yaparlar. Çok zor bişe olmasa gerek...

Ben şimdi backup server'a yeni diskler alıp backup alma işine buradan devam edicem. Yani direk backup server üzerindeki disklere yazdırıcam. Şuan test yapıyorum ve bazı sorunlarım var. Bunlarıda yeni başlık açıp sorucam. 

İlgilenen herkese teşekkürler.

Gönderildi : 14/05/2009 17:08

(@rafets-ayata)
Üye

Geri bildirimler için teşekkür ederiz.

Sonuç olarak Acronis Bakup Server için diyor ki illaki kurulu olduğu yerde fiziksel olarak takılı olması gerekiyor.

Gönderildi : 14/05/2009 18:29

Sayfa 2 / 2
Paylaş: