Haberler

Clubhouse’da İçerik Üreticilere Doğrudan Bağış Yapılabilecek

Clubhouse’un yeni doğrudan ödeme sistemi, içerik üreticilerine para atmanıza olanak tanıyor. İçerik üreticiler yapılan ödemenin %100’ünü alacak.

Konuşma odaklı sosyal medya uygulaması Clubhouse’da, Pazartesi gününden itibaren tüm kullanıcıların diğer içerik oluşturuculara ödeme yapmasına izin verilecek. Bu özellik, doğrudan uygulamanın içine yerleştirilmiş ilk para kazanma aracı olacak. Clubhouse, herhangi bir kesinti yapılmayacağını söylüyor, yani içerik oluşturucular, kendilerine gönderilen paranın tamamını alıyor. Ancak henüz herkes yeni özellik ile ödeme alamayacak. Clubhouse, “küçük bir test grubuyla başlayarak” yeni uygulamayı dalgalar halinde kullanıma sunulacak.

Ödeme yaparken “küçük bir kart işlem ücreti” de ödenecek

Ödemeleri alabilen bir Clubhouse içerik oluşturucusuna ödeme yapmak için profiline, ardından “Para Gönder” düğmesine dokunacak ve ardından ne kadar göndereceğinizi seçeceksiniz. Ayrıca, Clubhouse’un ödeme sistemindeki ortağı olan Stripe’e yapılan “küçük bir kart işlem ücretini” de ödemeniz gerekecek. İlk kez birine ödeme yapmayı denediğinizde, Clubhouse sizden bir kredi veya banka kartı eklemenizi isteyecek.

Doğrudan ödemelerle ilgili duyuru, Clubhouse’un ilk içerik üretici destek programını duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. Clubhouse Creator First ile hedef kitlelerini oluşturmalarına ve şovlarından para kazanmalarına yardımcı olacak. 20 hevesli sunucu ve içerik üretici bu proje için denenecek.

Destek programı ve yeni doğrudan ödemeler, içerik üreticileri Clubhouse’un sosyal ses formatını kopyalayan diğer birçok sosyal medya platformundan birine geçmek yerine Clubhouse’da kalmaya daha fazla teşvik edebilir. Şu anda, Clubhouse yalnızca iOS’ta bulunan ve yalnızca davetle kullanılabilen bir uygulama. Ancak uygulama tarafından gelen haberlere göre Android sürümü üzerinde de çalışılıyor.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

FBI ve CISA, Fortinet FortiOS Sunucularına Saldıran Hackerlara Karşı Uyarıda Bulundu
Google, Oracle’a Karşı 10 Yıldır Süren Davada Haklı Bulundu
Tesla, 2021’in İlk Çeyreğinde Ürettiğinden Daha Fazla Otomobil Teslim Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.