Anasayfa » Cisco’ya 1.9 Milyar Dolarlık Ceza

Makaleyi Paylaş

Haberler

Cisco’ya 1.9 Milyar Dolarlık Ceza

ABD’nin Virginia eyaletinde devam eden bir patent ihlali davasında hâkim, Cisco’nun 1,89 milyar dolar ceza ödemesine karar verdi.

Virginia eyaletinin Norfolk şehrindeki Bölge Hâkimi Henry Morgan, bir ay boyunca jürisiz olarak devam eden duruşmanın ardından ABD merkezli ağ teknolojileri şirketi Cisco’nun, Virginia eyaletinin Herndon şehrinde bulunan bir siber güvenlik şirketi olan Centripetal Networks’e ait olan dört patenti ihlal ettiğine karar verdi.

Karar dokümanında, Cisco’nun 20 Haziran 2017’den sonra patent ihlali yaparak kendi ürünlerine eklediği özelliklerin hem teknik hem de pazarlama belgelerinde lanse edildiği söylendi.

1,89 milyar dolarlık ceza, Centripetal Networks’ün 755,8 milyon dolarlık maddi zararının, karar dokümanında bahsedilen “kasıtlı” davranış göz önünde barındırılarak 2,5 ile çarpılarak elde edilmiştir. Verilen ceza’nın 13.7 Milyon Dolar’ı Faiz olarak belirlenmiş.


Cisco, kararın hayal kırıklığı olduğunu ve ABD Federal Temyiz Mahkemesi’ne itiraz edeceklerini söylerken Centripetal Networks’ün avukatı Paul Andre, mahkemenin aldığı kararla ilgili olarak, “Bu, tüm küçük ve yenilikçi şirketler için önemli bir kazanç” dedi.

Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>