Haberler

Cisco ve Microsoft SD-WAN ve Bulut Bağlantılarını Geliştirmek İçin Teknoloji Ortaklığını açıkladı

Cisco’nun SVP’lerinden Sachin Gupta’nın SD-WAN ve Cloud çözümlerinde Cisco ve Microsoft’un teknoloji partnerliği hakkındaki yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Küçük ve büyük işletmelerdeki CIO’larla tanıştığımda, her zaman Cisco’nun çalışanlarının bulut uygulamaları ve hizmetlerinde en iyi uygulama deneyimini elde etmelerine yardımcı olmak için yüksek güvenlikli kalmasını sağlamak için daha fazlasını yapıp yapmadıklarını soruyorlar.

İnternet, maliyet ve kullanılabilirlik nedeniyle hızla tercih edilen bağlantı yöntemi haline gelmesine rağmen, BT kuruluşlarının talep ettiği güvenlik, tutarlılık veya geleneksel geniş alan ağı bağlantısını sağlamıyor. Bu nedenle kuruluşlar, şirket merkezlerini, şubelerdeki uzak çalışanları ve veri merkezlerini güvenli bir şekilde bulut uygulamalarına erişimi optimize eden bulutlara dağıtılmış bir bağlantı modeli kullanarak bağlamak için SD-WAN teknolojisini kullanıyor.

Cisco’da, müşterilerimiz esnekliğini, ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini benimseyen, güvenli, bulut ölçekli SD-WAN çözümümüzün son birkaç yıldaki olağanüstü büyümesini gördük. Cisco SD-WAN müşterileri, ağ hızını, güvenliği ve verimliliği artırmak için veri merkezlerini, şubeleri, kampüsleri ve konum belirleme tesislerini bağlamak için hızlı bir şekilde bir SD-WAN kurabilir. Bununla birlikte, müşteriler için en iyi SD-WAN mimarisi, endüstri lideri bulut sağlayıcılarla yakın ortaklıklarla sağlanır.

Cisco ve Microsoft ortaklığı

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmak, Office 365 gibi güvenilir bulutlardaki uygulamalara doğrudan İnternet erişimi sağlamak ve müşterilerin Azure Virtual WAN’dan yararlanmak için sorunsuz bir şekilde doğrudan İnternet erişimini sağlamak için, bulut tabanlı uygulamalara ağ bağlantısını gerçekleştirmek için mevcut ortaklıklarını genişlettiğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

İki endüstri lideri şirket, Cisco’nun SD-WAN’ı Microsoft’un Azure Virtual WAN ve Office 365 ile entegre ederek müşterilerin şubelerden Microsoft’a olan bağlantılarını geliştirmelerine yardımcı olacak. Bu entegrasyon, müşterilerin WAN’larını sorunsuz bir şekilde Microsoft Azure Cloud’a ve paralel olarak, optimize edilmiş Office 365 deneyimleri sunar.

Geçen yıl Cisco, Cisco SD-WAN’ı Microsoft Office 365’e yüzde 40‘a kadar bağlamada uygulama performansını artırdığını duyurdu. Bu SD-WAN çözümü, Office 365 trafiğini müşteri sitesinden en uygun yolu kullanarak en yakın Microsoft ağ bağlantı noktalarına yönlendirir, çoğu durumda kurumsal veri merkezini geçerek kullanıcıların deneyimini önemli ölçüde artırır.

Bugün, BT’nin Azure’da barındırılan Cisco SD-WAN kullanarak şubeleri doğrudan Microsoft Azure Sanal WAN’a bağlamasına olanak tanıyan yeni yetenekler geliştirme niyetini duyuruyoruz.

Ek olarak, Cisco SD-WAN, Microsoft Office 365 ile daha derinlemesine bütünleşecek ve optimum ağ yollarını daha etkili bir şekilde yönetmesini ve kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmesini sağlayacak uygulama bilgileriyle aşılanacak.

Cisco’nun pazar lideri, güvenli, bulut ölçekli SD-WAN mimarisini Microsoft’un Azure Virtual WAN ve Office 365 ile birleştirerek, müşteriler hibrit bulut stratejilerini güvenle hızlandırabilir.

Bu en iyi Microsoft Azure Networking’in Kurumsal Başkan Yardımcısı Yousef Khalidi tarafından şöyle ifade edilir:

As organizations modernize their network with software-defined WAN to support cloud-based digital transformation, Microsoft is excited to announce a deeper partnership with Cisco to integrate Cisco SD-WAN, Azure Virtual WAN and Office 365.

Yousef Khalidi, Corporate Vice President of Microsoft Azure Networking

Microsoft’un en son bulut ağı yeniliklerine daha derin bir dalış yapmak için Microsoft blogunu okuyun.

Bu yeni Cisco SD-WAN yeteneklerinin ilk deneme alanına katılmakla ilgileniyorsanız, lütfen nasıl kayıt olunacağına veya [email protected] adresine e-posta göndermeye ilişkin daha fazla bilgi için satış ekibinize ulaşın.

Cisco SD-WAN kullanmanın yararları hakkında daha fazla bilgi için, Office 365 Teknik İnceleme için Cisco SD-WAN Bulut OnRamp‘ımızı okuduğunuzdan ve Cisco Networking Field Day Cloud Networking demosunu izlediğinizden emin olun.

Kaynak: Cisco

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.