Haberler

British Airways Veri İhlali Sonrasında 183.39 milyon Pound Ceza İle Karşı Karşıya

İngiliz Veri Koruma Otoritesi GDPR’ ı ihlal gerekçesiyle British Airways’ e 183.39 milyon Pound ceza keseceğini açıkladı. British Airways bu cezaya itiraz için bir hafta süreye sahip. Cezaya konu olan olay ise 500.000 müşterinin verisinin sızdırılması. Uzmanlar pasaport bilgilerinin sızdırılmadığını ancak kredi kartı bilgisi, adres ve isim gibi bilgilerin ise sızdırıldığını kabul etmiş.

Ülkemizde de gündem olan veri güvenliği ve ihlal konuları için gerçekten çarpıcı bir örnek olmuş.

Kaynak

https://gdprtoolkit.eu/british-airways-data-breach-results-in-183m-fine/

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.