Haberler

Baykar, Havadaki Yeni Gurumuz Akıncı’nın Belgeselini Yayınlandı

Baykar, (Bayraktar Kardeşler) tarafından geliştirilen ilk insansız taaruzi hava aracı Akıncı belgeseli, saat 20:23’te YouTube kalanından büyük bir heyecanla yayınlandı.

Türkiye’ninde içinde bulunduğu insansız hava aracı üretebilen ülke sayısı 4 ve envanterimizde bulunan siha ve iha’lar otoriterlere göre ilk 10 listesinde. Baykar Savunma, 2000 yılından bu yana “Milli Teknoloji Hamlesi ” başlığı altında dışa bağımsız savunma sanayisinde güçlenebilmek için arge çalışmaları yapıyor. Geçtiğimiz süreçte Türkiye’nin başarıyla yönettiği sınır ötesi operasyonlarında, Bayraktar TB2 insansız hava aracıyla adından çokça söz ettirip, birçok ülkeden sipariş almaya başladığı basına yansıyan haberler arasında. Firma, testlerini başarıyla geçmiş ve sınıfın en iyisi olan, henüz hiçbir ülkenin envanterinde olmayan taaruzi insansız hava aracı Akıncı’nın belgeleseli yayınladı. Akıncı, savaş uçaklarının mühimmatlarının tamamını taşıyabilir. Bu yıkıcı özelliğin henüz diğer siha’larda mevcut olmadığının altını çizelim.

Belgeselin 3 gün öncesinden yayınlanacağı bildirildi

Selçuk Bayraktar

Baykar Savunma Yönetim Kurulu Üyesi olan Selçuk Bayraktar, günler öncesinden sosyal ağ hesaplarından bayramın ilk günü 20:23’te yayınlanacağını duyurmuştu. İşte Bayraktar TB2 ile ülkemizin havadaki gözü kulağı olan siha ve iha’ların üreticisinden, tamamen Türk mühendislerinin ürettiği ve yazılımını programladığı gurur kaynağımız, Akıncı insansız hava aracının belgeseli.

Güncelleme, 23:30. Yaklaşık 50 dakikalık belgesel ilk 3 saatinde 35 bini geçen izlenim sayısına ulaştı. Twitter’da ise 100 binden fazla #AkıncıBelgeseli hashtagiyle gündem listesinde yerini buldu.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.