Anasayfa » Aygıt Sürücülerinde Dijital İmza Doğrulaması

Makaleyi Paylaş

Blog

Aygıt Sürücülerinde Dijital İmza Doğrulaması

Kulllandığımız işletim sistemlerinde özellikle son işletim sistemi olan Windows 10 kullanıyorsak bazı zamanlarda aygıt sürücülerini hafife alabilmekteyiz, bu durum dikkat etmediğimiz de içinden çıkamayacağımız bir hal alabilir.

Bu yazımızda son kullanıcılar için önemli bir yere sahip olan Aygıt sürücülerde dijital imza taramasından bahsedeceğim.

Örnek olarak; İnternet’e bağlantı problemi yaşıyoruz Wireless adaptörümüzü kaldırıp tekrar yüklüyoruz fakat derdimize çare olamıyor,ya da ekran kartı sürücüsünde bu durumu yaşayabiliriz.Bu konuda en güzel yapabileceğimiz işletim sistemimizde kurulu olan sürücülerimizi dijital imza doğrulama taramasından geçirmek olacaktır.

İlk olarak tarama uygulaması açmak için windows+r tuşu kombinasyonu ile çalıştır ekranında Sigverif.exe yazarak Enter tuşuna basalım aşağıdaki ekrana ulaşacağız.


Başlat butonuna tıklayarak tüm aygıt sürücülerimizi sistem tarayacak ve sistemimizde tüm sürücülerimizin dijital imzaya sahip olması halinde aşağıdaki bilgilendirmeyi bize sunacaktır.

Eğer sistemimizde dijital imzalı olmayan sürücülerimiz var ise windows 10 işletim sistemi bu listeyi bize verecektir.Bu aşamada yapmamız gereken ise dijital imzası olmayan sürücülerimizi kaldırarak sistemi yeniden başlatarak, ilgili sürücülerin digital imzaya sahip üreticilerinin web sitelerinden yüklemek olmalıdır.

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>