Haberler

Apple Watch Satışları Son 3 Yılın En Düşük Seviyesinde!

Apple Watch satışları 2023’ün ilk çeyreğinde 10 milyon adedin altına düştü. Araştırma şirketi Counterpoint Research’in yayımladığı rapora göre satışlar son 3 yılın en düşük seviyesinde. Detaylar haberimizde.

Apple Watch

Apple, 7 Eylül 2022 tarihinde düzenlediği tanıtım etkinliğinde Apple Watch Series 8, Apple Watch SE ve Apple Watch Ultra model akıllı saatlerini tanıttı. Yeni nesil teknolojilerle birlikte EKG testi, düzensiz ritim bildirimi gibi yeni özellikler sunan akıllı saatler satış tarafında ise pek ilgi görmedi. Apple, yılın ilk çeyreğinde akıllı saat satışlarında son 3 yılın en düşük rakamlarını gördü.

Dünya genelinde Ocak ile Mart dönemi arasında Apple Watch satışları %20 oranında düşerek 10 milyon adetin altında kaldı. Bu rakamlar Apple’ın geçtiğimiz yıl %32 olan pazar payını da 6 puan gerileterek %26’ya düşürdü.

Fire-Boltt akıllı saat pazarına iddialı bir giriş yaptı

2021 yılının ilk çeyreğinde açıklanan raporlarda akıllı saat pazarının %32’sini Apple, %10’unu Samsung, %7’sini Huawei ve kalan %51’ini de diğer markalar sahipleniyordu. 1 yıllık sürecin ardından Apple’ın pazar payı %26’ya gerilerken Samsung da 1 puan düşüş yaşayarak %9’a geriledi. Pazarın çıkış yapan ismi ise Hindistan merkezli firma Fire-Boltt oldu. Dünya genelinde yapılan akıllı saat satışlarının %9’unu sahiplenen Fire-Boltt, Çinli şirket Huawei’yi de ilk üçün dışına itti.

Siz de konu hakkında düşüncülerinizi yorum kısmından paylaşmayı unutmayın.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu