Haberler

WhatsApp’ta Kullanıcı Adı Dönemi Başlıyor

Popüler anlık görüşme uygulaması WhatsApp, gizlilik ve güvenlik odaklı yeni bir özellik kazanıyor. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar telefon numaralarını paylaşmak yerine kullanıcı adı oluşturabilecekler. Detaylar haberimizde.

WhatsApp katılımcı sayısı

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, tüm uygulamaları için her geçen gün yeni özellikler geliştiriyor. Şirket son dönemde özellikle WhatsApp için son dönemde köklü değişikliklere imza atıyor. Kendine mesaj atma özelliği, yerel sohbet transferi, sohbet kilidi, mesaj düzenleme özelliği gibi birçok geliştirme üzerinde çalışan Meta, şimdi de kullanıcı adı özelliğini kullanıma açmaya hazırlanıyor.

WhatsApp telefon numarası olmadan da kullanılabilecek

WhatsApp sızıntıları ile bilinen WaBetaInfo’nun haberine göre Meta, WhatsApp için kullanıcı adı özelliği üzerinde çalışıyor. WhatsApp’ın en büyük rakibi Telegram’dan aşina olduğumuz bu özellik, telefon numarası paylaşmaksızın oluşturulan kullanıcı adı ile diğer kullanıcılarla iletişim kurmaya olanak sağlayacak. Telefon numarası paylaşmak istemeyen kullanıcılar için oldukça faydalı bir geliştirme olan bu özellik, işletmeler için de daha profesyonel bir görüntü sunacak.

WhatsApp kullanıcı adı ekleme özelliği henüz test aşamasında. Herkes tarafından kullanıma açıldığında, Ayarlar menüsü altında kişisel bilgilerin yer aldığı sekmede yer alacak. Yayınlanan görselde Hakkımda kısmının hemen üstünde konumlandığı görülüyor.

Siz de WhatsApp’a gelecek yeni özellik hakkında düşüncelerinizi yorum aşağıda yer alan yorum bölümünden yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu