Anasayfa » Amerika, Okullarına Zoom’u bırakıp Teams’e geçmeleri için talimat verdi

Makaleyi Paylaş

Haberler

Amerika, Okullarına Zoom’u bırakıp Teams’e geçmeleri için talimat verdi

Zoom, Corona Virüsü kapsamında evde olan çalışanların yanı sıra okul uzaktan eğitim sistemi tarafında da öne çıkmıştı. Bir çok okul eğitimlerini zoom üzerinden yapmaya başladı ve bir çok öğrenci/aileler durumdan memnun.

Fakat,

New York şehri Eğitim bakanlığı direktöri Richard A Carranza, okul müdürlerine Mümkün olan en kısa sürede zoom’u bırakıp, Teams kullanmalarına geçmeleri için talimat verdi. Son haftalarda çıkan güvenliği suistimal eden olaylar yüzünden ve kısmen Teams’in FERPA’ya((Aile Eğitim Hakları ve Gizlilik Yasası)) uyumlu olması nedeniyle Teams seçildiği söyleniyor.

Zoom tarafı ise, yeni özelliklerin geliştirmelerini durduklarına, şu an ki güvenlik açıklarına odaklandıklarını ve hızlı bir şekilde kapatıldıktan sonra güvenli bir platform olduklarını kanıtlayacaklarını iletti.


Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>