Haberler

Amerika, Okullarına Zoom’u bırakıp Teams’e geçmeleri için talimat verdi

Zoom, Corona Virüsü kapsamında evde olan çalışanların yanı sıra okul uzaktan eğitim sistemi tarafında da öne çıkmıştı. Bir çok okul eğitimlerini zoom üzerinden yapmaya başladı ve bir çok öğrenci/aileler durumdan memnun.

Fakat,

New York şehri Eğitim bakanlığı direktöri Richard A Carranza, okul müdürlerine Mümkün olan en kısa sürede zoom’u bırakıp, Teams kullanmalarına geçmeleri için talimat verdi. Son haftalarda çıkan güvenliği suistimal eden olaylar yüzünden ve kısmen Teams’in FERPA’ya((Aile Eğitim Hakları ve Gizlilik Yasası)) uyumlu olması nedeniyle Teams seçildiği söyleniyor.

Zoom tarafı ise, yeni özelliklerin geliştirmelerini durduklarına, şu an ki güvenlik açıklarına odaklandıklarını ve hızlı bir şekilde kapatıldıktan sonra güvenli bir platform olduklarını kanıtlayacaklarını iletti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.