Haberler

Adobe’ un Bulut Üzerindeki Veri Tabanına Erişim Sağlandı

Adobe’un bulut üzerinde sakladığı ve 7.5 milyon Creative Cloud müşterisinin verisin bulunduğu veritabanına erişim sağlandı.


Bob Diachenko adındaki adli bilişim araştırmacının ortaya çıkardığı zafiyet , müşteri verilerinin internet üzerinden erişilebilir olduğunu keşfetti.


Erişilen veriler arasında, hesap oluşturma tarihleri, satın alınan ürünlerin ayrıntıları, Creative Cloud abonelik durumları,abonelik ödeme durumları, kullanıcının bir Adobe çalışanı olup olmadığını gibi verileri içerdiği ortaya çıktı.


Adobe’dan yapılan açıklamada müşteri bilgileri arasında herhangi bir kredi kartı ve ödeme bilgisi olmadığı ve ilgili veritabanına erişimlerin durdurulduğunu açıkladı.


Bob Diachenko yaptığı son açıklamada , elde edilen verilen verilerin kimlik dolandırıcıları tarafından kullanılabileceğini belirtti.


Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.