Haberler

2022 Yılında Avrupa’da En Çok Satış Yapan Telefon Markaları Belli Oldu

2022 yılında her geçen gün teknolojik gelişmeler olmaya devam ederken Avrupa’da en çok satılan akıllı telefon belli oldu. Listenin üst sırasında olan markalar oldukça şaşırtıyor.

Avrupa’da mobil cihaz satışları her geçen sene büyürken 2022 yılında işler daha farklı boyutlara gelmeye başladı. Bu sene Avrupa pazarı markalar açısından önemli bir hale gelmeye başladı ve olağan duruma kıyasla satışların düştüğü gözlemlendi. İkinci çeyrekte en çok satan marka yine Samsung olurken arkasından gelen şirketler oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

Büyük teknoloji şirketlerinden olan CounterPoint Research, yaptığı açıklamalarda Avrupa için bambaşka veriler sunmaya başladı. Kullanıcılarında dikkatini çeken bu sistem, ilk defa değişiklik göstererek Çinli şirketlerin çokça ön plana çıktığını gösterdi. 2022 yılında büyük bir düşüş yaşayan satışlar artık daha fazla satış yapmak yerine daha verimli işler ortaya koymak istediklerini gösterdi.

Akıllı Telefon Satışları 20 Milyon Kadar Geriledi

Avrupa için geride kalan çeyreklik dilimde ilk sırada Samsung yer alıyor. Hemen arkasından gelen şirket bölümünde Apple ve Xiaomi bulunmakta. Özellikle yeni şirketler olmasına rağmen Xiaomi’yi izleyen Realme ve OPPO’da kendi gelişimlerini her sezon büyütmeye devam ediyorlar. Bu noktada bahsetmemiz gereken en önemli şeylerden bir tanesi 2021 yılının son çeyreğinde yapılan toplam satış 2022 yılına göre 20 milyon adete kadar düşmüş durumda. Bu da gösteriyor ki girilen rekabetlerin dereceleri artık daha farklı şirketlere yayılarak büyüyor.

Sıralama tablosu olağan duruma göre biraz farklı olsa da Huawei’nin oldukça geri kalması akıllarda soru işareti yarattı. Özellikle burada ABD tarafından uygulanan ambargolar çokça kendisini gösteriyor. Bunun yanında yapılan farklı politika amaçları da şirketi oldukça geri de bıraktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.