Forum

Server 2008 Uzak Ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Uzak Masaüstü bağlantısı PC'den yapılamıyor, tabletten yapılıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,037 Görüntüleme
(@cemkose)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Sayın forum üyeleri,

Daha önce sorunsuz bir şekilde kullanılan Uzak Masaüstü bağlantısı, Win7/8/10 yüklü local veya remote PC'lerden "Bir iç hata oluştu" mesajı alınarak yapılamıyor. Ancak tablet veya telefona yüklenebilen Parallels Client yazılımında Standart RDP seçimiyle gayet güzel çalışıyor. Her ikisinde de 3389 portu kullanılıyor. Aynı şekilde tablet veya telefona Microsoft Remote Desktop yazılımı yüklediğimizde de 0x07 yada 0x104 hataları ile geri dönüyor ve bağlantı sağlanamıyor.

14 Eylülde 8-10 adet önemli güncelleme yapılmış, Remote Code içeren güncellemeyi devre dışı bırakarak denedim, herhangi bir değişiklik olmadı. Bu konuda deneyimi olan arkadaş var mı? 

Saygılar

Gönderildi : 24/09/2016 12:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Terminal server üzerindeki olay günlüklerini kontrol eder misiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2016 03:22

(@cemkose)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan bey merhaba,

Günlükleri kontrol ettim. Dış bir IP'den yaklaşık 3 saniyede Audit Failure mesajı geliyor. Admin ve farklı kullanıcı adlarını kullanarak deneme yapıyor. Bu arada Terminal Server lisansı olmadığından, sadece admin olarak bağlanabiliyoruz. Tabletten bağlantı yapılabilmesinde hiçbir sorun yaşanmıyor. 

Bu durumda geçici olarak remote portunu wan'a kapatmak uygun olur mu. Farklı bir remote portuna çekmek sorunumuzu çözer mi?

İlginize teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/09/2016 18:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Öncelikle mevcut kullanıcı isimlerini gpo ile değiştirin, yani administrator hesabının ismini rename yapın, daha sonra ise domain ortamı var ise eğer lock policy uygulayın bu ilk aşamada işinizi görecektir.

Ancak bağlantı sorunu lisans ile ilgili olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2016 18:53

Paylaş: