Forum

VHD Backup Import H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VHD Backup Import Hyper-V

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

İstediğim Konuyu Portal Üzerine Olduğu Kadar Aradım Ama Belirttiğim Konuya Göre Bilgi Bulamadığım İçin Sizlerden Bilgi Almak İstedim,

İstediğim Konuya Göre Nasıl Bir Arama ve Araştırma Yapmayı Bilmediğim İçin Konuyu Sizinle Paylaşmak İstiyorum,

Şirketimizde 3 Adet Fiziki Sunucu Bulunmaktadır, Bazı Donanım Gereksinimlerinden Dolayı Bunları 1 Adet Fiziki Sunucu İçerisindeki Hyper-V Üzerine Taşımayı Düşünmektedir,

1 Adet Fiziki Sunucumuz Üzerine Windows Hyper-V 2012 R2 Core Olarak Kurulum ve Yapılandırma İşlemini Uyguluyorum,

Oluşturulan Hyper-V Sunucusu Üzerinde Fiziki Sunucu Adedi Kadar Standart Donanımlarda Sanal Makine Çalıştırmam Gerekmektedir,

Yalnız Daha Önce Bulunan Fiziki Sunucularımız Sorunsuz Bir Şekilde Çalışmaktadır,

Fiziki Sunucuların Yedeklerini VHD Olarak Alabilirmiyim ve Nasıl Yedekleme Yapabilirim ?

Burada Fiziki Sunucuların Yedeklerini VHD Olarak Sağlamak ve Hyper-V Üzerinde Çalıştırmak İstiyorum,

Yalnız Burada Fiziki Sunucuların VHD Olarak Yedek Aldıktan Sonra Hyper-V Üzerine Çalıştırdığımızda Herhangi Bir Sorun Oluşur mu ?

Belirttiğim İşlemi Sağlıklı Bir Şekilde Yapabilirmiyiz ?

Nasıl Birşey Önerebilirsiniz ?

Konuyu Burada Neden Açtığımı Soracak Olursanız İstediğim Konu Hakkında Nasıl Bir Arama Yapabileceği Bulamadığım İçindir,

Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 23/09/2016 19:28

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Halil bey,

istediğiniz süreç p2v.

kullandığınız backup agent vhd export yapıyor ise, mevcut backuplar üzerinden kullanabilirsiniz.

veya disk 2 vhd ile aktif sistemi vhd olarak yine export etmeniz mümkün.

tüm sistemleriniz tek bir host üzerinde yapılandırmak, riskli olacaktır.

host üzerinde donanımsal veya yazılımsal sorun olduğunda, kesinti yaşanacaktır.

her ne kadar v2v olsada, süreç açısından referans link fikir verecektir.

https://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2014/03/16/disk2vhd-ile-vmware-den-hyper-v-ye-sanal-makine-cevrimi.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/09/2016 20:00

Paylaş: