Haberler

Zoom Bütün Kullanıcılar İçin Uçtan Uca Şifreleme Sağlayacak


Zoom CEO’su Eric S. Yuan yaptığı duyuru ile Zoom’un, ücretsiz sürümünü kullanan kullanıcılar da dahil olmak üzere, bütün kullanıcılar için uçtan uca şifreleme hizmetini devreye alacağını bildirdi.

Zoom firması daha önce yaptığı açıklamada sadece ücretli kullanıcılar için uçtan uca şifreleme yapacağını duyurmuş ve bu kararı sonrası tepkiler almıştı. Firmanın aldığı tepkilerden sonra bu kararını güncellediği düşünülüyor. Firma CEO’su Yuan’da açıklamasında tüm kullanıcıların meşru gizlilik haklarını göz önünde bulunduracak doğrultuda hareket ettiklerini belirtiyor.

Zoom’un uçtan uca şifreleme ile ilgili ilk beta versiyonunun Temmuz 2020’de yayımlanması bekleniyor. Kurumsal hesap yöneticileri kullanıcı veya grup bazında uçtan uca şifreleme özelliğini aktif veya pasif duruma getirebilecekler. Ayrıca firma isteğe bağlı olarak kullanıcıların mevcut AES 256 GCM şifrelemesini de kullanmaya devam edebileceklerini belirtiyor. Yuan’a göre bu şifreleme yöntemi de bugün en güçlü şifreleme yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Uçtan uca şifreleme özelliği toplantı bazında da kapatılıp açılabiliyor. Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için hesaplarını telefon veya eposta üzerinden doğrulamaları gerekecek.

Kaynak    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.