Haberler

Zoom 5.0 Daha Güvenli Olacak

Gün geçmiyor ki Zoom ile ilgili yeni bir spekülasyon çıkmasın, gün geçmiyor ki Zoom ile ilgili yeni bir güvenlik haberi yayınlanmasın. Zoom ile ilgili tüm tartışmalar süre dursun Zoom CEO’su Eric S. Yuan’dan kullanıcılara güzel haberler geldi.

Yuan, yaptığı açıklamada 90 günlük planlanan çalışmalar neticesinde Zoom 5.0 ile daha güvenli bir ortam sağlayacaklarını söyledi ayrıca yeni bir çok özelliğinde 5.0 versiyonu ile kullanıcılar ile bulaşacağını açıkladı. Güncellemenin bu hafta bu adresten yayınlanması bekleniyor. Ayrıca 90 günlük planlanan süreci takip etmek için bu blog.zoom.us sayfasını takip edebilirsiniz.

İsterseniz gelin bu yeni özelliklere beraber bakalım

  • AES 256-bit GCM şifreleme: En çok yapılan eleştirilerden bir tanesi, toplantıların uçtan uca şifrelenmiyor olmasıydı. Yeni şifreleme yöntemi ile daha güvenli online toplantılar hedeflenmekte. Sistem genelinde hesapların etkinleştirilmesi 30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.
  • Veri merkezi seçilebilecek: Gelen güzel özelliklerden biride bu, artık yöneticiler verilerin hangi veri merkezi üzerinde geçeceğini seçebilecek.
  • Bekleme odası varsayılan olarak açık gelecek : Bekleme odası özelliği artık tüm lisans seçeneğinde açık olarak gelecek ve yönetici onayı olmadan toplantıya erişim olmayacak.
  • Daha güçlü parolalar: Artık kullanıcılar daha güçlü parolalar kullanmak zorunda kalacak. Yeni güncelleme ile yöneticiler parola ilkeleri oluşturabilecek.
  • Buluta erişim parolası geliyor: Yöneticiler dışında, kullanıcılarında bulutta tutulan kayıtlara erişmek için parola kullanımı varsayılan olarak açık olacak.
  • Güvenlik simgesi: Yeni güvenlik simgesi ile güvenlik özellikleri gruplanarak bu simge altında toplanacak ve daha kullanılabilir hale gelecek.
  • Toplantı sahipleri için daha fazla kontrol imkanı: Toplantı sahipleri artık kullanıcılar üzerinde daha fazla kontrol gerçekleştirebilecek. Örneğin kullancıların kendi adlarını değiştirmek gibi..

Bunların dışında panelde yenilikler, kurumsal kullanıcılar için hesap ilişkinlendirme gibi daha bir çok özellik kullanıcılar ile buluşacak.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu