Haberler

YouTube, İçerik Üreticilere Yönelik Creator Music’i Duyurdu

Video ve müzik akış platformu YouTube, düzenlediği Made on YouTube etkinliğinde yeni geliştirmeler ve özellikler hakkında açıklamalarda bulundu. Etkinlikte içerik üreticilerin arkaplan müzikleri için kullanabileceği Creator Music’i duyuruldu. Detaylar haberimizde.

YouTube Creator Music
YouTube Creator Music

Yayına başladığı günden bugüne internetin en sık girilen siteleri arasında yer alan YouTube, 2006 yılında Google tarafından satın alınmıştı. Daha büyük bir ivmeyle büyümesine devam eden platform, bünyesine YouTube Music ve YouTube Shorts gibi ekstra özellikler katmıştı. Son olarak geçtiğimiz haftalarda YouTube Shorts videoları için para kazanma sistemini 2023 yılı itibariyle başlatacağını sizlere duyurmuştuk. İlgili içeriğe gitmek için linke tıklayabilirsiniz: YouTube Shorts Para Kazanma Özelliği 2023’te Açılacak

Made on YouTube etkinliği
Made on YouTube etkinliği

YouTube, düzenlediği Made on YouTube etkinliğinde yeni geliştirmeleri ve platformun geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. YouTube Shorts para kazanma sistemi üzerinde çalıştıklarını doğrulayan şirket, içerik üreticilere yönelik yeni özelliği Creator Music’i duyurdu.

YouTube Creator Music nedir?

İçerik oluşturucular için ciddi bir gelir kaynağı olan YouTube, Creator Music isminde yeni bir özelliği tanıttı. Creator Music ile birlikte kullanıcılar, videolarının arkaplanında ya da içeriğinde kullanabilecekleri şarkılardan oluşan bir müzik veritabanına sahip olacaklar. Veritabanına yer alan müzikler ücretli olacak ve her satın alımdan müzik yapımcıları da kazanç elde edecek. YouTube, bu yeni uygulaması ile birlikte hem içerik üreticiler için bir kolaylık sağlayacak hem de müzik yapımcılarının ekstra kazanç elde etmesini sağlayacak.

Shorts para kazanma özelliği ve Creatör Music’in yanı sıra YouTube tasarım anlamında da birtakım değişikliklere gidiyor. YouTube’un mobil uygulamalarında, masaüstü web sitesinde ve Shorts uygulamasında tasarım değişikliğine gidiliyor.

Siz de YouTube’un yeni geliştirmeleri ve geleceği hakkında görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: TechCrunch 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu