Haberler

Windows 11 22H2 Kernel Güvenliği İçin Security Baseline Yayınlandı

Microsoft, Windows 11 sürüm 22H2 için Security Baseline’ın son sürümünü yayımladı. Yeni yayınlanan baseline donanım ve sürücü güvenliği, kimlik bilgisi hırsızlığı, yazıcılar, DNS ve hesap kilitleme ile ilgili ek korumalar için değişiklikler yapıldı.

Daha fazla koruma

Yeni baseline birden çok alana odaklanan ekstra güvenlik korumaları eklerken en son Windows 11 güvenlik baseline’ın öne çıkan özellik kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı kernel kodu için ek donanım düzeyinde koruma sağlayan Kernel Mode Hardware-enforced Stack Protection koruması. Bu koruma Intel’in Control-flow Enforcement Technology (CET) veya AMD shadow stacks destekleyen yonga setleri içeren sistemlerde çalışıyor. Kernel, bir sürecin doğal akışının değiştirildiğini algıladığında istisnaları otomatik olarak tetikleyerek istismar tekniklerinden koruyor. Intel Tiger Lake ve sonrasu veya AMD Zen3 ve sonrası gerektiren bu yeni özellik için donanım bağımlılığı var.

Yeni baseline, Windows kimlik doğrulamasına kullanan kullanıcılar için Windows Defender SmartScreen Gelişmiş Kimlik Avı Koruması’nın eklenmesiyle kimlik avı saldırılarına karşı koruma sağlıyor. Bunun yanında DNS over HTTPS (DoH) gibi koruma yöntemleri geliyor.

Windows 11 22H2 security baseline’ı Microsoft Security Compliance Toolkit aracılığıyla kullanabilirsiniz. Daha fazla ayrıntıya buradan erişebilirsiniz.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu