Haberler

Yeni Windows 10 Test Build’i Sandbox’a Değişiklikler Getiriyor

Microsoft insider’lar için yeni bir geliştirici kanalı test build’i yayınladı. Windows 10 Build 21343 işletim sisteminin sandbox teknolojisi için bazı değişiklikler ve yeni dosya gezgini ikonları getiriyor.

Windows Sandbox, işletim sisteminde bir sanal makine kurmadan, sistemin geri kalanından izole, geçici bir masaüstü ortamı yaratılabilmesini sağlıyor. Windows Sandbox’a kurulan herhangi bir yazılım sadece o sandbox içinde bulunuyor ve ev sahibini etkileyemiyor. Windows Sandbox kapatıldığında, üzerine kurulan yazılımlar, bütün dosyaları ve yarattığı tüm durumlarla beraber kalıcı olarak siliniyor.

Windows Sandbox ve Microsoft Defender Aplication Guard (MDAG)’ın ikisi de Windows 10’a gömülü olan container teknolojisini, kullanıyor. Şu ana kadar container runtime’ı ev sahibi işletim sistemiyle eşti. Ama bu build’den itibaren Microsoft daha hafif bir runtime’a geçiyor. Bu yeni container’ın uyumluluğa etki etmeden daha yüksek performansla çalışması bekleniyor.

Build 21343 aynı zamanda hakkı sayılır adet yama ve güncelleme ile geliyor. Değişikliklerin ve geliştirmelerin tamamına buradan ulaşabilir, aynı zamanda build ile birlikte gelen sorunlara göz atabilirsiniz.

Kaynak: zdnet.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.