Haberler

Microsoft’dan Xbox Live İsim Değişikliği ve Yeni F2P Uygulaması

Microsoft Xbox Live markasını Xbox Network olarak değiştiriyor. Değişikliğin ilk adımları Xbox dashboard’unda erken beta testciler tarafından görülebiliyor. Videolar da artık Xbox Live yerine Xbox Network’e yükleniyor.

Bir Microsoft sözcüsünün açıklamasına göre Xbox Network yeni güncellenen servis anlaşmasının da belirttiği üzere Xbox Online Servisi’nin tüm işlemlerini içeriyor.

Microsoft Xbox Live ismini online hizmetleri için tam 18 yıl boyunca kullanıyordu. İsim değişikliğine ilk olarak geçtiğimiz ağustos ayında işaret edilmişti.

Microsoft önümüzdeki aylarda f2p (oynaması bedava) oyunlar için Xbox Network ödeme gereksinimini kaldırmayı planladığını açıkladı. Böylece Fortnite gibi oyunlar artık Xbox Live Gold gibi bir ödeme planına ihtiyaç duymayacak. Microsoft ücret engelinin ne zaman kaldırılacağını belirtmedi.

Microsoft aynı zamanda Xbox Party Chat’in tüm Xbox kullanıcılarına bedava sunulacağını açıkladı. Hizmet Xbox testcileri tarafından şu an tecrübe edilebiliyor. Testciler dashboard güncellemesi ile gelen f2p multiplayer’ını ve LFG (Oynayacak grup arıyorum) fonksiyonunu deneyebiliyorlar.

Bahsi geçen yenilikler tüm Xbox kullanıcılarına önümüzdeki aylar boyunca ulaşacak. Son gelen dashboard güncellemesi aynı zamanda Xbox Kablosuz Kulaklık yazılımını güncelliyor. Güncelleme mikrofon seviyesi göstergesini geliştiriyor ve durum tonlarının sesini alçaltıyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.