Haberler

Yeni Exchange Yönetim Panelini Denediniz mi?

Microsoft ignite 2019′ da duyurusunu yaptığı Exchange Online yönetim paneline herkesin erişebilmesi için aşağıdaki adresi yayınladı. Office 365 hesabı olan ve yeni Exchange Online paneli görmek isteyenler aşağıdaki link üzerinden paneli görebilirler

https://admin.exchange.microsoft.com/#/

Aslında mevcut panel malum Exchange Server 2013′ ten beri kullandığımız EAC olarak bilinen web temelli paneldi. Çok bilinen ve alışkın olduğumuz bu panel sharepoint, onedrive ve benzeri servisler gibi değişime ayak uydurmak zorunda kaldı.

Ben gerçekten beğendim ama tabi ki daha çok yol kat etmesi gerekiyor, ancak bu başlangıç yeni nesil görsel ana ekranların Exchange sistemleri içinde kullanılabilir bir hal almasını sağlayacaktır.

Umarım sizlerde beğenirsiniz.

Daha fazla bilgi için

https://techcommunity.microsoft.com/t5/Exchange-Team-Blog/Exchange-Admin-Improvements-Announced-at-Microsoft-Ignite-2019/ba-p/982121

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.