Haberler

Xiaomi’den İlk İnsansı Robot: CyberOne

Çinli teknoloji devi Xiaomi, farklı ve bambaşka yeniliklerin peşinde koşarken bu seriye bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz dönemde robot köpek geliştiren şirket, bu sefer ilk insansı robotunu tanıttı.

Xiaomi, yaptığı yeniliklerin tamamında insanların gelecek hamlelerini kolaylaştırmaya ve büyütmeye devam ediyor. Son etkinliğinde elektrikli arabalar hakkında açıklamalar yapan marka, bugün ilk insansı robotunu tanıtarak tüm Dünya’ya farklı bir bakış açısı yansıttı. CyberOne ismindeki bu robot, onlarca farklı insan duygusunu anlayabiliyor, iletişim kurabiliyor ve hiçbir şekilde sıcaktan etkilenmiyor.

Xiaomi bugün yapılan etkinlikle birlikte harika gelişmeler sunarak herkesi tekrardan heyecanlandırdı. Kablosuz kulaklık, katlanabilir telefon ve akıllı saat yeniliklerini sunan şirket, ilk insansı robotunu da tanıtarak büyük çapta sunum yaptı. Robot hakkında yapılan gelişmelerin tamamı yapay zeka teknolojisi ile geliştirilmiş ve harika bir sisteme sahip olduğu görülüyor. 45 adete kadar insan duygusunu algılayabilen robot, yağmur ve sıcaklıktan etkilenmeyerek bütün hava koşullarına dayanıklı yapılmış olduğu da söylendi.

CyberOne 3D Görme Özelliğine Sahip!

Geçtiğimiz dönemlerde farklı şirketlerin insansı robotlar hakkındaki denemeleri genel olarak başarısız sonuçlanmıştı. Özellikle engeller konusunda olumsuzluk yaratan sistemler, hiçbir şekilde gelişemiyor ve ilerleme kaydedilemiyordu. Xiaomi konu hakkında ürettiği 3D görme özelliği sayesinde CyberOne, bütün engellerden kolaylıkla geçerek, atlatabilecek. 3.6 km/s hızla hareket eden robotun yakın zamanda tüm piyasaya sunularak harika bir görüntü yansıtılması düşünülüyor.

Üretim nedeni tamamen ev işlerine yardımcı olması olan bu robot, bütün vücut algoritmasını kendisi kontrol etmektedir. CyberOne ismindeki robot, şu ana kadar sokulan büyük ve küçük testlerin tamamını başarılı bir şekilde geçti ve atlattı. Marka üretim konusunda maliyet olarak çok yüksek fiyatı olmasından dolayı satış işleminin gerçekleşmeyeceğini söyledi. Gelecek seneye ertelenen satış işlemi, robotun piyasaya sunulana kadar daha farklı özelliklerinin geleceğini de net bir şekilde açıklamakta.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu