Haberler

Spotify Bilet Satışı Yapmaya Başlıyor!

Yeni özellikleriyle gelen Spotify, bambaşka bir seçeneği bünyesine kattığını duyurdu. Uygulama bu sefer bilet satış işlemiyle karşımıza çıkacak.

İsveç merkezli bir müzik veri akış uygulaması olan Spotify, dönem dönem farklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Yeni programa ekleyeceği sistemlerden olan bilet satış seçeneği, anlaşmalı programlar aracılığıyla yapılacağı aktarıldı. Şirket, bu yerlerden komisyonlarla bilet satışı gerçekleştirecek ve kullanıcılarına daha kolay satın almalarını sağlayacak.

Spotify, müzik ve podcast ağı olarak Dünya’nın en büyük uygulaması diyebiliriz. İçerisinde yüzbinlerce sanatçının eserleri bulunarak ücretsiz dinleme fırsatı sunuyor. Bunun yanında aylık abonelik sistemiyle çalışan uygulama, video hizmetlerini de sunmaktadır. Yenilik hakkında son güncellemesini yapan şirket, bilet satış işlemlerine başlayacağını duyurdu. Bu özellik ile platformlar, belirli anlaşmalarla komisyon üzerinden kolaylıkla biletleri kullanıcılara sunabilecek.

Spotify Bilet Beta Testinden Sonra Kullanıma Açılacak! 

İlk olarak Annie DiRusso, Dirt Honey, Four Year Strong, Osees, Limbeck ve TOKiMONSTA isimli sanatçılarla bilet satışları başlayacak ve her sanatçı için bu özellik getirilecek. Bunun yanında sanatçılar için sistem, özel bir hale getirilerek yönetebilmelerine de fırsat tanınacak. Şu anda ne zaman yayınlanacağı bilinmeyen yenilik, gelecek olan güncellemede yayınlanacağı düşünülüyor.

Bilet satın almak için sanatçıların ana sayfalarına giriş yapılarak yeni açılan bölümden direkt satın alabileceksiniz. Normalde böyle bir yenilik geçtiğimiz dönemlerde de konu olmuştu fakat herhangi bir hareket yaşanmamıştı. Bu güncellemesine net olarak yayınlayacağını açıklayan platform kapalı beta testi ile birlikte bütün Dünya’ya Spotify Ticket özelliğini açacak.

Konserlere daha fazla kişinin ulaşacağı düşünülen bu sistemle birlikte farklı ve etkin alanların daha da artması sağlanacak. Sistemin şu anda bulunan 422 milyon aktif kullanıcısı ve 190 milyona yakın ücretli abonesi bulunmakta. Devamlı olarak artan kullanıcılar belirli bir ücretle müzik, podcast ve video hizmetinden yararlanabiliyorlar.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu