Haberler

Xiaomi’den İddialı Elektrikli Otomobil Açıklaması

Elektrikli otomobil alanında çalışmalar yürüten Xiaomi, 2024 yılı hedeflerine ilişkin iddialı açıklamalarda bulundu. Şirketin CEO’su Lei Jun tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşımda 500 milyon dolarlık yeni bir yatırımın planlandığı açıklandı.

Xiaomi Pilot Technology
Xiaomi Pilot Technology

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, Mart ayı itibariyle elektrikli otomobil pazarına giriş yapacağını duyurmuştu. 10 milyar dolarlık bir yatırımla girişimlerine başlayan şirket Xiaomi Auto markasını tescil ettirdi. 300’ü aşkın çalışanını elektrikli otomobil çalışmalarına dahil eden Xiaomi tesisleşme, araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Otonom sürüş alanında da çalışmalar yürüten şirket toplam 140 araçla Xiaomi Pilot Technology isminde test sürüşleri yapıyor. Öyleki geçtiğimiz ay üzerinde Xiaomi otonom sürüş testi yazan bir otomobilin fotoğrafları sızdırılmıştı. İlgili habere ulaşmak için linke tıklayınız: Xiaomi, Elektrikli Otomobil Çalışmalarını Hızlandırdı

Xiaomi Auto 2024’te yollarda olacak

Otonom sürüş testleri, araştırma ve geliştirme çalışmaları süren Xiaomi Auto için bugün yeni bir açıklama geldi. Şirketin CEO’su Lei Jun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 2024 yılında sektörün lideri olacaklarını belirtti. 3,3 milyar RMB (yaklaşık 500 milyon dolar) değerinde yeni bir yatırımın da müjdesini veren Jun, Tesla, Toyota ve Ford gibi şirketlere gözdağı verdi. Xiaomi CEO’su Lei Jun’un paylaşımında yer verdiği ifadeler şu şekilde;

“Xiaomi 500 gün önce elektrikli araç sektörüne girdiğinden beri, otonom sürüş ekibimiz 500’den fazla üye topladı, ilk Ar-Ge aşamasında 3,3 milyar RMB yatırım yapmayı planladı. 2024 yılında sektör lideri olmayı hedefliyoruz”

Seri üretiminin 2024 yılında başlaması beklenen ilk Xiaomi otomobilinin donanım özellikleri ve tasarımı teknoloji severler tarafından merakla bekleniyor. Siz de elektrikli otomobil yatırımları hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu