Haberler

Xiaomi Yeni Kitap Okuyucu: Mi Ebook Reader Pro Tanıtıldı

Xiaomi, kitap okuyucusu serisine yeni bir model ekledi. Amazon Kindle Oasis’e rakip olarak gösterilen Mi Ebook Reader fiyatıyla da Amazon’un kitap okuyucusundan bir adım önde.

Kitaplarını dijital ortamda okumayı seven insanlar için vazgeçilmez olan dijital kitap okuyucular son dönemde rağbet görmeye devam ediyor. Amazon’un çıkardığı kitap okuyucularla hayatımızda yer edinmeye başlayan kitap okuyucular, tek cihazda binlerce kitap sığdırarak daha kolay bir kitap okuma deneyimi sunuyor.

Neredeyse her pazarda ismi geçen Xiaomi’de E-kitap okuyucusu Mi Ebook Reader’ı piyasa sunmuştu. Şirket bu modelden sonra yeni modeli olan Mi Ebook Reader Pro’yu tanıttı. 198 Dolar fiyat etiketiyle çıkış yapan cihazın özellikleri ise şu şekilde;

7,8 inç ekranla gelen cihaz 7 mm kalınlık ve 251 gram ağırlığa sahip. İçerisinde 4 çekirdekli bir işlemci barındıran cihazda 2 GB ram ve 32 GB depolama alanı bulunuyor. Mi Ebook Reader Pro ekranında 24 aşamalı aydınlatma sunuyor. 3200 mAh pil ömrüne sahip olan cihazın 70 güne kadar kullanım ömrü sunabiliyor. E-Okuyucu Android 8.1 desteğine sahip.

Xiaomi Mi Ebook Reader Pro bir kişinin elinde kitap okuyor.
Xiaomi Mi Ebook Reader Pro

Dijital kitap okuyucularda en önemli özellik ise şüphesiz ki yaşattıkları ekran deneyimi. Xiaomi de bu konunun üzerine düşerek 1874×1404 çözünürlüğe 300 ppi değerinde keskin bir E-İnk ekranla karşımıza çıkıyor. Amazon Kindle Oasis bu cihazdan farklı olarak su geçirmemezlik özelliği sunuyor.

Cihazın teknik özellikleri Xiaomi’nin küresel olarak piyasaya sürülmesi durumunda, Kindle Oasis’e göre daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak hizmet edebileceği anlamına geliyor. Ancak şirket tarafından cihazın global pazarda satılıp satılmayacağı konusuyla ilgili bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak: mi.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu