Haberler

Google, Gün İçerisinde Çöken Hizmetleri Hakkında Açıklama Yaptı

Teknoloji devi Google, başta YouTube olmak üzere birçok Google hizmetinin gün içerisinde bir süreliğine çökmesi hakkında açıklama yaptı. Yaşanan aksiliğin teknik sorunlardan kaynaklandığını belirten şirket, sorundan etkilenen tüm kullanıcılardan özür diledi.

ABD merkezli teknoloji devi Google, gün içerisinde büyük bir problemle karşı karşıya kaldı. YouTube başta olmak üzere Google Drive, Gmail, Google Meet, Google Dokümanlar, Google Arama, Google Play, Google Home, Google Haritalar ve diğer Google hizmetlerinin bir süre çökmesinin ardından kullanıcılar, yaşanan aksaklığın nedenini merak etmeye başladı.

Google Servislerine Erişim Yapılamıyor

Google hizmetlerinin çökmesi hakkında açıklamalarda bulundu

Google‘dan yapılan açıklamada,”Bugün, dahili depolama kotasındaki sorunlar nedeniyle kimlik doğrulama sisteminde aksaklıklar meydana geldi, kullanıcıların sistemde oturum açmasını gerektiren servisler, yüksek hata katsayısı verdi. Şu anda tüm servisler yeniden çalışmaya başladı” ifadelerine yer verildi.

Yaşanan bu sorun Google arama motorunu etkilemedi.

Yaşanan bu kesinti Google ile bağlantılı akıllı cihazlarıda etkiledi ve kullanıcılar Twitter üzerinden şikayetlerini bildirdi.

https://twitter.com/joemfbrown/status/1338452107419148290?s=20

Google yaptığı açıklamada “Yaşanan bu kesinti için herkesten özür dileriz ve bu sorunun gelecekte bir daha yaşanmaması için gerekli incelemeleri yapıyoruz” ifadelerini kullandı.”

Kaynak:BBC

Bunlarda İlginizi Çekebilir

iOS 14.3 Yayınlandı

Google Karanlık Mod Özelliğini Web Sürümünde Test Etmeye Başladı

iOS 14.3 Güncellemesi Kullanıma Sunuluyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tüm dünyada koskoca Google servisleri çöktü. Adamların yaptığı açıklamada 1 gram teknik bilgi yok. Utanmasalar elektrikler gitti sunucular kapandı deyecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu