Haberler

xCloud iOS’a Geliyor

Microsoft geçtiğimiz günlerde beta testlerinden çıkan xCloud servisini, gelecek yıl İOS ve Apple cihazlarına getiriyor.

Hali hazırda Android platformunda olan sistemin Apple’ın İOS platformuna uyguladığı politikalardan dolayı İOS’a çıkmamıştı. Apple, iPhone cihazlarında bulut tabanlı oyun hizmetlerine pek sıcak bakmıyor. Daha önce xCloud Beta olarak iPhone cihazlarında test edilmeye başlanmıştı ancak Apple bazı kısıtlamalar uyguladıktan sonra Microsoft uygulama geliştirmeyi durdurmak zorunda kalmıştı.

Ortaya çıkan son gelişmelere göre Amazon Luna’nın gittiği yoldan gitmeyi tercih edecek olan Microsoft, sistemini Safari Web Browser üzerinden çalışabilir hale getirmeyi planlıyor.

Geleceğin Oyun Sistemleri Büyümeye Devam Ediyor

Bulut tabanlı oyunculuk sistemi büyümeye devam ediyor. Stadia, Geforce Now, Shadow.Tech, Amazon Luna ve son olarakta xCloud servisi, bulut tabanlı oyun oynatma sisteminin gelişiminde katkı sağlıyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan servis özellikle Geforce Now’un Türkiye’de de kullanıma açılmasıyla büyük ilgi görmüştü.

Minimum 15 Mbit stabil bir internet bağlantısı isteyen Cloud Gaming teknolojisi, herhangi bir oyuncu donanımına ihtiyaç duymadan üst düzey grafik kalitesi ve akışkan bir oyun deneyimi vaadediyor. Burada önemli olan tek şey internet kalitesi.

Cloud Gaming Öngörülen Pazar Payı

Cloud Gaming servisi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi pazar payını büyütmeye devam ediyor. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde aşırı artan donanım ve oyun fiyatlarının, oyun severleri Cloud Gaming platformuna itmeye devam ediyor.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.