Haberler

Windows 7 ve Windows 8.1 İçin Google Chrome Desteği Sona Eriyor

Popüler web tarayıcısı Google Chrome, 2023 yılı itibariyle Windows 7, Windows 8.1 ve Windows Server 2012 R2 gibi eski Windows sürümleri için desteğini kesiyor. Bu işletim sistemleri ile birlikte Google Chrome kullanan kişilere uygulama içerisinde bildirim gönderilmeye başlandı. Detaylar haberimizde.

Google Chrome
Google Chrome

Dünya’nın en popüler web tarayıcısı konumunda olan Google Chrome, eski Windows sürümleri için desteğini kesiyor. Önümüzdeki ay itibariyle bu sürümler için geliştirme ve güncelleme yayınlamayacak olan Google, kullanıcılara bildirim göndermeye başladı. Windows 7 işletim sisteminde tarayıcı açıldığında “Google Chrome güncellemesi almak için Windows 10 veya sonraki bir sürüme ihtiyacınız olacak. Bu bilgisayar Windows 7 kullanıyor.” şeklinde bir bildirim gösteriliyor. Bildirim onaylanıp kapatılsa dahi bir sonraki girişte tekrar aynı bildirim gösteriliyor.

Chromium tabanlı tüm tarayıcılar etkilenecek

Microsoft Edge, Opera, Brave gibi web tarayıcıları Google’ın geliştirdiği Chromium altyapısını kullanıyor. Google’ın eski Windows sürümleri için desteğini kesmesiyle birlikte Chromium tabanlı tarayıcılar da doğrudan etkilenecek. Brave web tarayıcısında da Chrome ile aynı şekilde kullanıcılara güncelleme süresinin sona ereceği ile ilgili bildirimler gönderiliyor. İçinde bulunduğumuz Aralık ayının sonuna kadar Chromium tabanlı tüm web tarayıcılarının kullanıcılarına bildirimde bulunması bekleniyor.

İşletim sisteminizi yükseltme konusunda kararsızsanız Windows 11 Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey başlıklı içeriğimizi inceleyerek tüm detayları öğrenebilir, Windows 11’e geçiş yapmak isterseniz de Windows 11 Kurulum başlıklı rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.