Haberler

Telegram Yeni Özelliklerini Duyurdu

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcı deneyimini daha üst seviyeye taşıyacak yeni özelliklerini duyurdu. Yeni özellikler arasında sim kartsız kaydolma, geçici QR kod oluşturma, sohbetleri zamanlayarak silme gibi ilgi çekici yenilikler bulunuyor. Detaylar içeriğimizde.

Yeni Telegram özellikleri

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında WhatsApp’ın ardında ikinci sırada bulunan Telegram, geliştirmelerine devam ediyor. Uygulamanın internet sitesinde bugün yapılan paylaşımda yeni özellikler tanıtıldı. Telegram’ın yeni özelliklerine birlikte göz atalım…

Fiziki sim kart olmadan da kayıt olunabilecek

Telegram uygulamasına kayıt olurken kullanıcılardan telefon numarası girmesi isteniliyor ve numaranın kişiye ait olduğu onay mesajı ile teyit ediliyor. Numaranın kimler tarafından görüntülenebileceği ve gizliliği kullanıcılar tarafından ayarlanabilse de uygulamaya kayıt olabilmek için bir sim karta sahip olma zorunluluğu bulunuyor. Telegram yeni güncellemesi ile bu duruma alternatif bir çözüm getiriyor. Kullanıcılar bir sim karta ihtiyaç duymadan Fragment isimli platformda bulunan anonim numaralarla Telegram uygulamasına giriş yapabilecekler.

Mesaj silme süresi zamanlanabilecek

Yeni güncelleme ile birlikte Telegram, otomatik silme zamanlayıcıları özelliği kazanıyor. Kullanıcılar sohbetlerindeki tüm mesajların belli bir zaman sonra otomatik olarak silinmesini zamanlayabilecek. Özellikten yararlanmak için uygulamanın Ayarlar menüsünden Gizlilik ve Güvenlik ardından da Mesajları Otomatik Sil kısmından zamanlama yapılabiliyor.

Geçici QR kodları oluşturulabilecek

Telegram profilinizi diğer kişilerle paylaşmak için kullanıcı adı, telefon numarası ya da QR kod paylaşmanız gerekiyor. Yeni özellikle birlikte geçici olarak kullanabilen, 5 dakika içerisinde kendini yok eden QR kodları oluşturulabilecek. Böylece diğer kişiler ek bir bilgiye ihtiyaç duymadan sizin profilinizi hızlı bir şekilde bulabilecek.

Diğer Telegram yenilikleri

  • Bir önceki Telegram güncellemesinde eklenen Konular özelliği, gruplarda farklı konuları etiketlere ayırmaya olanak sağlıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bu özellikten 100 kişinin üzerindeki gruplar da yararlanabilecek.
  • Uygulamadaki spam sorunlarına çözüm getirmek için 200 kişiden fazla üyesi bulunan gruplara Agresif Anti-Spam modu eklendi. Grup yöneticileri Agresif modunu açarak spamları önleyebilecek.
  • Android uygulamasında bulunan ifade arama özelliği iOS uygulamasına da entegre edildi.
  • Telegram Premium kullanıcıları için yeni bir ifade paketi, tüm kullanıcılar için de yeni etkileşimli ifadeler uygulamaya eklendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu